Ľudové remeslá

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci , organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pravidelne prezentuje prácu a výrobky remeselníkov regiónu Kysuce. V mesiacoch apríl - jún je to Remenár Ondrej Sabela. Rodák z Turzovky, kožiar, udržiavateľ tradičných remesiel a v neposlednom rade i nadšenec histórie predstaví časť svojej tvorby v priestoroch MsÚ v Čadci v termíne od 22. apríla do 15. júna 2022.

 Daniela Michalisková z Klokočova nám predstavila zdobenie kraslíc sitinou močiarnou, technikou, ktorá má v jej rodnej obci dlhoročnú tradíciu.

Vzdelávací projekt Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci Naše Kysuce 2022 aj v tomto roku sprostredkuje mnohým záujemcom rôznych vekových kategórií rôzne druhy remesla a jeho súčasné možnosti a podoby.
11. marca 2022 sme sa opäť stretli na workshope Plstenie v prednáškovej miestnosti Kysuckej knižnice v Čadci s pani Mgr. Art. Pavlou Lazarkovou Trizuljakovou PhD.

Videoprezentácia je ukážkou prác z predajnej výstavy, ktorú pripravili organizácie Kysucké múzeum a Kysucké kultúrne stredisko v Čadci.

Kraslice a iné dekorácie môžu skrášliť aj Váš veľkonočný stôl. Neváhajte a navštívte Kysucké múzeum na Moyzesovej ulici v Čadci. Výstava trvá do 19. apríla 2022.

Od 14. januára 2022 sme pre Vás pripravili ukážku remeselného spracovania ovčej vlny a jej ďalšieho kreatívneho využitia. Ukážka prác Edity Sabelovej je nainštalovaná v priestore Pracoviska prvého kontaktu Mesta Čadca do 23. februára 2022. 

"Vlna si ma celú kúpila..." to je podľa jej slov cesta k remeslu a proces hľadania sebavyjadrenia vďaka možnostiam spracovanej vlny.

 

Vitráže s vianočnou témou od Eugénie Gerekovej z Turzovky.