Ľudové remeslá

Siedmy júnový deň bol pre šiestakov ZŠ Milana Mravca v Rakovej obohatený prednáškou a workshopom „O včelárstve a spracovaní včelích produktov“. Odborné znalosti i rôzne zaujímavosti im pútavou a názornou formou sprostredkoval Ing. Martin Slovák zo Základnej organizácie slovenského zväzu včelárov v Čadci.

Naše Kysuce 2022 úspešne pokračuje realizáciou ďalších vzdelávacích aktivít.
4. a 25. mája 2022 sme zavítali remenárom a folkloristom Marekom Stráňavským medzi žiakov 7. ročníka v ZŠ Milana Mravca Rakovej.

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci , organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pravidelne prezentuje prácu a výrobky remeselníkov regiónu Kysuce. V mesiacoch apríl - jún je to Remenár Ondrej Sabela. Rodák z Turzovky, kožiar, udržiavateľ tradičných remesiel a v neposlednom rade i nadšenec histórie predstaví časť svojej tvorby v priestoroch MsÚ v Čadci v termíne od 22. apríla do 15. júna 2022.

 Daniela Michalisková z Klokočova nám predstavila zdobenie kraslíc sitinou močiarnou, technikou, ktorá má v jej rodnej obci dlhoročnú tradíciu.

Vzdelávací projekt Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci Naše Kysuce 2022 aj v tomto roku sprostredkuje mnohým záujemcom rôznych vekových kategórií rôzne druhy remesla a jeho súčasné možnosti a podoby.
11. marca 2022 sme sa opäť stretli na workshope Plstenie v prednáškovej miestnosti Kysuckej knižnice v Čadci s pani Mgr. Art. Pavlou Lazarkovou Trizuljakovou PhD.

Videoprezentácia je ukážkou prác z predajnej výstavy, ktorú pripravili organizácie Kysucké múzeum a Kysucké kultúrne stredisko v Čadci.

Kraslice a iné dekorácie môžu skrášliť aj Váš veľkonočný stôl. Neváhajte a navštívte Kysucké múzeum na Moyzesovej ulici v Čadci. Výstava trvá do 19. apríla 2022.