Podcasty

S vedúcim a choreografom FS Bystrica z Novej Bystrice pánom Jánom Jančulom sme sa rozprávali o tom, ako súbor vznikol, čo ho na tejto práci teší, ale aj na čo sa diváci môžu tešiť počas osláv 10. výročia vzniku súboru v sobotu 27. augusta 2022 v amfiteátri obce Nová Bystrica. 

Po zasadaní programovej komisie k 22. MFF Etnofilm Čadca, ktoré sa nedávno konalo sa riaditeľka KKS v Čadci Silvia Kajanková rozprávala s riaditeľom festivalu Petrom Marákym a predsedom prípravného výboru Kolomanom Galbavým. Dozviete sa viac o pripravovanom ročníku tohto festivalu. Nech sa dobre počúva. 

Tomáš Kriššák je expert na informačnú bezpečnosť a nedávno prednášal deťom na Kysuciach (v Krásne nad Kysucou a v Novej Bystrici). Aby ste aj vy mali predstavu o čom bola reč, postavili sme ho aj pred náš podcastový mikrofón. 

Iné deti, iné myšlienky (aj hlášky :) ). Aj druhá trieda predškolákov v Starej Bystrici vyjadrila svoj názor :). Čo bolo použiteľné, to sme spracovali :D. Príjemné počúvanie. 

Čo si deti zapamätali z prezentačného podujatia vo svojej škôlke? Vypočujte si postrehy aj hlášky detí z MŠ Stará Bystrica, trieda č. 3 :). Nech sa dobre počúva a spríjemní deň ;).  

Už v roku 2004 sa začala spolupráca s divadlom Janka Čemana v Srbsku, ktoré je organizátorom festivalu DIDA Pivnica. Neskôr, v roku 2009 vzniklo memorandum o spolupráci, vďaka ktorému víťaz DIDY prichádza na Palárikovu Rakovú a naopak, najlepší ochotníci toho-ktorého ročníka z Palárikovej Rakovej putujú do Srbska. Viac o spolupráci ale aj krajanoch na dolnej zemi nám v krátkom rozhovore povedal zástupca tohto partnerského festivalu Vladimír Brňa.