Podcasty

Už v roku 2004 sa začala spolupráca s divadlom Janka Čemana v Srbsku, ktoré je organizátorom festivalu DIDA Pivnica. Neskôr, v roku 2009 vzniklo memorandum o spolupráci, vďaka ktorému víťaz DIDY prichádza na Palárikovu Rakovú a naopak, najlepší ochotníci toho-ktorého ročníka z Palárikovej Rakovej putujú do Srbska. Viac o spolupráci ale aj krajanoch na dolnej zemi nám v krátkom rozhovore povedal zástupca tohto partnerského festivalu Vladimír Brňa. 

Drak by mal predsa vedieť lietať, či nie? Milo sa rozhodol, že ho to naučí... a podarilo sa. Spoločne potom zažili ďalšie dobrodružstvo. A vrátil sa aj veľký drak Driak. 

 

Počas štúdia zozbierala 102 príbehov z celých Kysúc, venovala sa najmä demonologickým povestiam s rôznymi tajomnými bytosťami. V rozhovore prezradila viac Mgr. Zuzana Zuzčáková Gacíkova, PhD. z Krásna nad Kysucou. 

Jedného dňa Milo zistil, že jeho drak sa stratil. Nebolo ho niekoľko dní. Richtár Ignác mu nakázal bez neho sa nevracať. Čo mal chudák Milo robiť! Obul si teda čižmy, hodil na seba kabaňu, zobral pár grošov, lieskovú palicu... a išiel. Myslíte, že našiel? Vypočujte si ďalšiu audionahrávku z knihy "Kysucké dračie a iné príbehy". 

Výtvarníci, fotografi, filmári...  no nielen členovia našich neprofesionálnych štúdií ale všetci, ktorí sa vizuálnemu umeniu venujú a majú oň záujem  - najmä pre vás je určený tento podcast. Dozviete sa do akých súťaží sa môžete zapojiť, kde si pozrieť výstavy, čo pripravujeme. Jednoducho viac o činnosti nášho strediska v tejto oblasti. 

Milo sa začal starať o malého Driačika. Ako to ale v skutočnosti vyzerá, keď musíte strážiť dračie mláďa? Čo bude predsa jedávať? Rozhodol sa, že ho naučí pásť sa a prežil aj iný, zbojnícko-nezbojnícky príbeh.