Divadlo a prednes

Jana Belková, rod. Tomášková, pochádza z Krásna nad Kysucou. V súčasnosti žije v Turzovke, kde sa venuje literárnej a umeleckej tvorbe. V spolupráci s vydavateľstvom Martinus vydala dve knihy prozaických rozprávok pre deti Rozprávky na kamenistých chodníčkoch a Príbehy šité (aj) filozofiou.
https://www.martinus.sk/knihy/vydavatelstvo/jana-belkova

2.-4. mája 2022 sa konala krajská súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy, divadiel poézie a detských recitačných kolektívov, ktorú realizovalo Turčianske kultúrne stredisko a Literárne múzeum SNK v Martine.
Región Kysúc na krajskej prehliadke zastupovali víťazi okresných kôl za okres Čadca a Kysucké Nové Mesto v  I. až IV. kategórii.
Ocenenia získané na krajskej súťaži Vajanského Martin:
I. kateg. próza: Marco Mačejko, ZŠ s MŠ Stará Bystrica. – 2. miesto
IV. kateg. próza: Sandra Paláriková, Gymnázium Turzovka – 2. miesto.
Víťazom, rodičom a pedagógom gratulujeme a tým, ktorí pokračujú ďalej, na celoštátne kolo, držíme palce!

Celoštátne kolo Hviezdoslavov Kubín sa uskutoční 22.-25.júna 2022 v Dolnom Kubíne.

 

Slávnostné otvorenie 54. Palárikovej Rakovej sa v nedeľu 24. apríla v obci Raková nieslo v duchu 200. výročia narodenia Jána Palárika.

Slávnostným sprievodom obcou, svätou omšou a divadelným vystúpením sa v obci Raková začala národná súťažná prehliadka ochotníckych divadelných súborov s inscenáciami pôvodnej slovenskej dramatickej tvorby. 

54. Palárikova Raková začína o 2 dni, tak si ešte vypočujte čo všetko je pripravené....veríme, že sa vám bude týždeň divadla, umenia a kultúry páčiť. Snažili sme sa...

29. 04.2022 o 18.00 hod. - 54. Palárikova Raková.

Zem pamätá - Autorský divadelný projekt, hudobná biografia Karola Duchoňa v réžii renomovaného českého režiséra Jiřího Havelku a Róberta Mankovického.