Divadlo a prednes

V piatok 24. júna 2022 od 11:30 hod. sa uskutoční druhé divadelné predstavenie Potulného dividla J+T s predstavením DON KYCHOT. Predstavenie sa zrealizuje v spolupráci s Kysuckým Novým Mestom a Mestským kultúrno-športovým strediskom v Kysuckom Novom Meste pre študentov stredných škôl v KNM.

V piatok 24. júna 2022 od 9:00 hod. sa uskutoční prvé divadelné predstavenie Potulného dividla J+T s predstavením DON KYCHOT. Predstavenie sa zrealizuje pre študentov Gymnázia Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci v spolupráci s vedením školy.

Jana Belková, rod. Tomášková, pochádza z Krásna nad Kysucou. V súčasnosti žije v Turzovke, kde sa venuje literárnej a umeleckej tvorbe. V spolupráci s vydavateľstvom Martinus vydala dve knihy prozaických rozprávok pre deti Rozprávky na kamenistých chodníčkoch a Príbehy šité (aj) filozofiou.
https://www.martinus.sk/knihy/vydavatelstvo/jana-belkova

2.-4. mája 2022 sa konala krajská súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy, divadiel poézie a detských recitačných kolektívov, ktorú realizovalo Turčianske kultúrne stredisko a Literárne múzeum SNK v Martine.
Región Kysúc na krajskej prehliadke zastupovali víťazi okresných kôl za okres Čadca a Kysucké Nové Mesto v  I. až IV. kategórii.
Ocenenia získané na krajskej súťaži Vajanského Martin:
I. kateg. próza: Marco Mačejko, ZŠ s MŠ Stará Bystrica. – 2. miesto
IV. kateg. próza: Sandra Paláriková, Gymnázium Turzovka – 2. miesto.
Víťazom, rodičom a pedagógom gratulujeme a tým, ktorí pokračujú ďalej, na celoštátne kolo, držíme palce!

Celoštátne kolo Hviezdoslavov Kubín sa uskutoční 22.-25.júna 2022 v Dolnom Kubíne.

 

Tento rok otvoril divadelný festival Palárikova Raková svoje brány už po 54. krát. Pre zainteresovaných odborníkov, ale i širokú verejnosť predstavuje svojou jedinečnou a rozmanitou paletou divadelných predstavení nezabudnuteľný umelecký zážitok. Počas siedmych dní sa predstavilo 24 divadelných predstavení, z toho 5 súťažných a 19 pohostinných. 

 Vysledková_listina_54._Palárikova_Raková.pdf