Divadlo

DDS EVA pri ZUŠ Jozefa Potočára z Čadce a Kultúrnom a informačnom centre mesta Čadca sme už predstavovali v I. bloku, kde sme mali možnosť vzhliadnuť vystúpenie skupiny vačších detí. V tomto bloku sa nám predstaví skupina menších detí s hrou SMELÝ ZAJKO. Ide o voľne spracovanú predlohu podľa knihy Jozefa Cigera Hronského. V hre máme možnosť vidieť prepojenie súčasnej rodiny s dobrodružstvami a svetom fantázie a na základe jednotlivých dobrodružstiev vychovávať deti k domovu, poukázať na vlastnosti, hodnotu priateľstva, rodičovskú lásku atď.

DDS VRABEC pôsobí pri ZUŠ v Krásne nad Kysucou a pracuje pod vedením Zuzany Zuzčákovej Gacíkovej od r. 2014. Do súťažnej prehliadky Deti deťom sa zapojil po druhýkrát a na dnes si pripravil predstavenie MATKINO SRDCE, ktorej autorom je Milan Ferko. Jedná sa o starú povesť so smutným koncom. Je to povesť o synovi, ktorý kvôli zaslepenosti k dievčine, ktorá si z neho robila len žarty a posmech, bol schopný spáchať ten najhorší čin. Príbeh je najmä o nekonečnej láske matky.

Detský a mládežnícky divadelný súbor EVA pracuje pri ZUŠ Jozefa Potočára Čadca a Kultúrnom a informačnom centre mesta Čadca už 35 rokov
pod vedením Evy Matysovej od jeho založenia až podnes. Keďže je to súbor s veľkým počtom členov rozdelených do 3 skupín – malé deti, veľké deti a mládežníci, pracujú v ňom aj ďašie spolurežisérky, ktorými sú Dagmar Štekláčová, Oľga Šimašková a Dagmar Jurgová. Preto sa súbor volá detský a mládežnícky. Súbor EVA patrí k najstarším súborom v regióne Kysúc.

DDS MONZUN bol založený v r. 2009 a pôsobí pri CVČ v Rakovej pod vedením Zuzany Pollákovej a Moniky Kyzekovej. Tiež samotný názov súboru
ukrýva mená jeho zakladateliek. Od svojho vzniku sa súbor takmer každoročne zúčastňuje na súťaž. prehliadke Deti deťom a 1x postúpil so svojím predstavením aj na krajskú prehliadku Detský divadelný medveď v Žiline.

DDS LUMOS - ktorý pracuje od r. 2013 pri ZŠ Oščadnica-Ústredie pod vedením Veroniky Šmatlavovej.
Divadelníci do svojich postáv prenášajú problémy a pocity, s ktorými sa denne stretávajú a snažia sa ich vtipne a zábavne vyriešiť.