Výtvarníctvo, foto, film

Dňa 27. 9. 2022 sa konal výtvarný workshop v rámci vzdelávacieho projektu Naše Kysuce 2022, Na palete – Naše mestá/Čadca. Neprofesionálni výtvarníci pod vedením akad. maliara Pavla Mušku maľovali akrylovými farbami na plátno. Niektorí si túto techniku vyskúšali po prvýkrát. Témou bola architektúra Mesta Čadca. Vzhľadom k nepriaznivému počasiu sa workshop konal v priestoroch Domu kultúry v Čadci. Preto účastníci workshopu maľovali len tie objekty, ktoré videli z okien Domu kultúry. Lektor zúčastneným radil, usmerňoval ich pri práci. Workshop sa konal v rámci vzdelávacieho projektu Naše Kysuce 2022, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom podujatia. Podujatie sa konalo v spolupráci s Mestom Čadca a s Domom kultúry v Čadci. Ďalší workshop s technikou akvarelu je naplánovaný na sobotu 19. 11. 2022, taktiež pod vedením akad. maliara Pavla Mušku. 
Ľubica Ligocká
KKS v Čadci

 

V piatok, 16. 9. 2022 o 17.30 hod. sa konala v obci Vysoká nad Kysucou vernisáž výstavy kovových a drevených plastík Petra Kolembusa METAMETY (časostroje a iné stroje). Moderátorka Katarína Borisová v úvode privítala hostí, menovite starostu obce Antona Varechu, riaditeľku KKS v Čadci Silviu Kajankovú a poslankyňu NRSR, rodáčku z Vysokej nad Kysucou Annu Belousovovú. Počas vernisáže výstavy zahrala niekoľko piesní ľudová hudba Muzička spod Grúňa z Vysokej nad Kysucou v zostave Ján Ošípaník st., Jozef Jankech, Ján Ošípaník ml. a Gabriel Jankech.

Srdečne Vás pozývame v piatok 16. 9. 2022 na vernisáž výstavy diel Petra Kolembusa zo Zborova nad Bystricou, ktorá sa uskutoční vo výstavných priestoroch Kultúrneho domu vo Vysokej nad Kysucou o 17.30 hod. 

Výtvarný workshop sa uskutoční 27. 9. 2022 od 9:00 do 15:00 hod. v Čadci. V prípade priaznivého počasia budú výtvarníci maľovať na Palárikovej ulici. Pokiaľ bude pršať, využijú priestory Domu kultúry v Čadci. Workshop sa uskutoční pod vedením akad. maliara Pavla Mušku a bude zameraný na maľbu architektúry Mesta Čadca. Vstupné je 7 € (študenti neplatia). Zabezpečený bude obed, výtvarné pomôcky (štetce, akrylové farby, plátna, stojany, uhlíky). 

Vo foyer Kysuckej knižnici v Čadci môžete od 6. 9. do 19. 10. 2022 vzhliadnuť výtvarné diela mladého a talentovaného umelca Kysúc Cyrila Vihonského z Čadce, ktorý získal v celoštátnom kole postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum 2021 čestné uznanie za výtvarné dielo "Už dlho nepretekám" v kategórii A maľba vo vekovej skupine autori od 15 do 25 rokov. 

Srdečne Vás pozývame na výstavu Margarétky Majákovej z Oščadnice, ktorú si môžete pozrieť v hale Kysuckej knižnice v Čadci od 6. 9. do 15. 10. 2022.