Výtvarníctvo, foto, film

Plagát My Street Films

Dnes, 2. 6. 2023 sa na Kysuciach začína 2. workshop v rámci celoslovenského podujatia My Street Films SK, ktorý je zameraný na réžiu dokumentárneho filmu a prácu s ľuďmi pred kamerou. Workshop bude zahájený v NOIZ pube o 19.30 hod. v Čadci, kde bude premietanie filmu "Prípad Kalmus", po ktorom bude diskusia s režisérom filmu. Srdečne ste všetci pozvaní na besedu.

Prípad Kalmus premietanie filmu

V piatok 2. 6. 2023 o 19.30 hod. sa začína 2. workshop v rámci celoslovenského podujatia My Street Films, ktorého sprievodným podujatím je premietanie dokumentárneho filmu „Prípad Kalmus“, po ktorom bude diskusia s jeho režisérom Adamom Hanuljakom. Hlavným organizátorom podujatia je Národné osvetové centrum.

Cineama 2023 4

Dňa 23. 5. 2023 o 14.30 hod. v Kysuckej knižnici v Čadci prebehlo regionálne kolo celoštátnej postupovej súťaže amatérskej filmovej tvorby Cineama 2023. Tento rok sa do súťaže zapojilo 9 filmárov z Kysúc.

50. výročie posviacky kostola

Milí výtvarníci, milí fotografi!
Pri príležitosti 50. výročia požehnania kostola Nepoškvrneného Počatia Panny Márie v Zborove nad Bystricou, pripravuje Obec Zborov nad Bystricou v spolupráci s Farským úradom a Kysuckým kultúrnym strediskom v Čadci výstavy fotografií a výtvarných diel s témou kresťanskej sakrálnej tvorby z oblasti obce, miestneho kostola a udalostí týkajúcich sa náboženského života v obci.

Čriepky lásky

Katarína Koperová zo Skalitého vystavuje svoje umelecké diela v Galérii pod Orlojom v Starej Bystrici. Výstava nesie názov „Čriepky lásky“ a je plná malieb na sklo. Môžete sa tešiť na témy ako láska, vzťahy, ženy, kvety. Autorka prostredníctvom maľby vyjadruje svoje vnútorné pocity, ukazuje svoju tvorivosť a vášeň pre výtvarné umenie. Jej obľúbenými témami sú láska, vzťahy, ženy a kvety, čo sa odráža aj vo vystavených dielach. Výstava je otvorená pre verejnosť od 5. apríla do 17. mája 2023.

VS 2023 región Kysuce ocenení autori spoločná fotografia

Dňa 30. 3. 2023 o 17.00 hod. sa v Dome kultúry v Čadci konala vernisáž regionálneho kola celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum 2023, na ktorej vystavuje 20 autorov z regiónu Kysúc a z toho 14 autorov postupuje do krajského kola súťaže. Odborná porota pracovala v zložení: predseda akad. maliar Stanislav Lajda zo Žiliny, členovia akad. maliar Pavol Muška z KNM a Mgr. art Kristína Vacek z Martina.