Vzdelávanie

workshopy Horelica

Už tento štvrtok 8. júna budú žiaci II. stupňa v ZŠ s MŠ Čadca - Horelica súčasťou zaujímavých workshopov, ktoré sme pripravili v spolupráci s organizáciou Cyber4Kids. Piataci a šiestaci sa porozprávajú o kyberšikane, siedmaci a ôsmaci budú hovoriť o nástrahách gamingu a ôsmaci a deviataci budú mať možnosť uvažovať nad kritickým myslením. 

 

Plagat Semeteš

Naša organizácia spolupracuje dlhodobo s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci. Spoločne realizujeme preventívne prednášky pre rôzne pedagogické a sociálne zariadenia, tiež skupiny osôb, seniorov a pod. Najbližšie sa vyberieme do Centra pre deti a rodiny Semeteš do Vysokej nad Kysucou. V utorok 6. júna tu bude reč o prevencii pred drogovými závislosťami. 

1. miesto I. kat. ZŠ Podzavoz 1.B

V utorok 30. mája sme sa vybrali do škôl regiónu - do tých, ktoré sa zapojili do súťaže ZBERoTVORBA a získali ocenenia. Deti nám porozprávali ako práce tvorili, čo ich najviac bavilo a tiež prečo je dôležité odpad separovať. ZŠ s MŠ Zborov nad Bystricou -2.A a 3.A, ZŠ Oščadnica 1374 -3.A a 4.A, ZŠ s MŠ Podzávoz - 1.B a 2.ročník, ZŠ Svrčinovec - 1.A - všetkých deťom a pani učiteľkám ďakujeme a EŠTE RAZ GRATULUJEME. 

4

Vo štvrtok 26. mája sa pracovníčky RÚVZ so sídlom v Čadci stretli s deťmi v MŠ Staškov. Najskôr o tom, ako sa starať o svoje zúbky a prečo sú pre nás dôležité, porozprávali predškolákom na nižnom konci, následne sme sa presunuli k deťom na vyšný koniec. Detičky si mohli  na veľkom modely zubov vyskúšať s kefkou - tiež nie tradičnej veľkosti - ako správne postupovať pri hygiene ústnej dutiny. Ďakujeme, že sme mohli medzi deti prísť. 

8

Takýmto jednoduchým, no predsa zamyslenia hodným názvom, sme označili všeobecne besedy, ktoré boli realizované v dňoch 16. a 17. mája na stredných školách regiónu a v prednáškovej miestnosti Kysuckej knižnice v Čadci.

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja ich zrealizovali v spolupráci s ďalšími partnermi.

Zdravé zúbky MŠ Staškov

V spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci sme oslovili školy a škôlky v našom regióne, aby sme im vedeli zabezpečiť odborné preventívne prednášky na rôzne témy. Pre deti predprimárneho vzdelávania je to najmä téma "ZDRAVĚ ZÚBKY". Dňa 25. mája 2023 sa na zaujímavé informácie a ukážky môžu tešiť deti z MŠ Staškov.