Vzdelávanie

V pondelok 10. októbra sa stretnú členovia ZO JDS Krásno nad Kysucou v rámci mesiaca úcty k starším. Pripravili sme pre nich prekvapenie v podobe vzdelávacích prednášok z oblasti prevencie zdravia (zabezpečuje RÚVZ v Čadci) a tiež ľudovú zábavu s ĽH Starejší. 

V utorok 20. septembra pripravilo Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v priestoroch Domu kultúry v Čadci prednášku zameranú na prevenciu pre študentov stredných škôl s členmi skupín HAKA – Hľadá sa auto krádeže automobilov a Záchranný systém Slovensko – Pátranie po osobách.

V utorok 20. septembra prídu na Kysuce členovia HAKA System Slovensko - jeho zakladateľ p. Farkaš a tiež Lulu Li. Študentom stredných škôl v Dome kultúry v Čadci porozprávajú viac o svojej práci. HAKA je občianska organizácia, ktorá pomáha poškodeným občanom vypátrať ich ukradnutý majetok, rovnako sa podieľa na pátraní po nezvestných osobách.

 

„Dbajme, aby nám staroba nezanechala vrásky aj na duši, keď ich už robí na tvári.“ (Michel De Montaigne)

Úsmev na tvári, veríme, že i v srdci, budú mať seniori v CSS Horelica počas podujatia "Bartolomejská veselica". Bohatý program im dá možnosť zaspomínať na piesne svojej mladosti, zvuk huslí či heligónok snáď aj niektorých nenechá v pokoji sedieť. Veríme, že sa im program bude páčiť. 

Výborná atmosféra, super zábava, milé stretnutia a čas strávený spoločne - tak by sme mohli charakterizovať uplynulé ročníky tohto podujatia. V tomto roku chceme jeho organizácii napomôcť i my. Tak ak to chcete zažiť, príďte 20. augusta do Starej Bystrice. 

Falošné správy sú staré ako ľudstvo samo – to bol len jeden z odkazov, ktoré počas svojej prednášky zanechal žiakom 7. a 8. ročníka ZŠ Krásno nad Kysucou a následne žiakom 8. a 9. ročníka ZŠ s MŠ Nová Bystrica expert na informačnú bezpečnosť Tomáš Kriššák z Bratislavy.

Stretol sa s nimi v piatok 17. júna v rámci prednášok, ktoré pripravilo Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s uvedenými základnými školami.