Pozvánky na podujatia

 

Druhé stretnutie žiakov 7. ročníka s remenárom Marekom Stráňavským v rámci projektu Naše Kysuce 2022 sa uskutoční v máji v Základnej škole Milana Mravca v Rakovej.

 

Jiří Havelka, Róbert Mankovecký: ZEM PAMÄTÁ. Pohostinné divadelné predstavenie 54. Palárikovej Rakovej, ktoré sa vám predstaví počas slávnostného večera 29. apríla 2022 v Dome kultúry v Čadci. 

Lístky si môžete zakúpiť v predpredaji od dnes v pokladni Domu kultúry Čadca.

Jarné tóny ľudovej hudby a spevu budú znieť hlavnou Palárikovou ulicou mesta Čadca počas veľkonočného jarmoku v stredu 6. apríla 2022.

 

 

Jar je jedno z najkrajších ročných období. Zima ustupuje, všetko začína kvitnúť a prichádza čoraz viac teplých slnečných dní. Toto ročné obdobie prináša vždy veľa novej energie a radosti. S príchodom jari sa tradične spája Veľká noc, preto Kysucké múzeum a Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravili tradičnú výstavu s veľkonočnou tematikou.

Pozývame Vás na pokračovanie úspešného workshopu o technike plstenia, ktorý sa uskutoční 11. marca 2022 v prednáškovej miestnosti Kysuckej knižnice v Čadci.
Tentokrát si môžete vyskúšať techniku mokré plstenie.

 

CESTA ZA UMENÍM (Danubiana Bratislava)

09. decembra 2021

Poznávajte umenie trochu inak....

Tvorba a dielo súčasných svetových a slovenských výtvarníkov