Aktuálne v kultúre

Pekný záver školského roka bude v Turzovke v stredu 29. júna 2022 od 8:15 hod. v Kultúrnom dome R. Jašíka, kde sa uskutoční už v poradí tretie divadelné predstavenie Potulného dividla J+T s predstavením DON KYCHOT. Predstavenie sa zrealizuje pre študentov a žiakov mesta Turzovka a okolia v spolupráci s Mestom Turzovka.

V piatok 24. júna 2022 od 11:30 hod. sa uskutoční druhé divadelné predstavenie Potulného dividla J+T s predstavením DON KYCHOT. Predstavenie sa zrealizuje v spolupráci s Kysuckým Novým Mestom a Mestským kultúrno-športovým strediskom v Kysuckom Novom Meste pre študentov stredných škôl v KNM.

Prepojenie remesla a moderného umenia môžete obdivovať v priestoroch pracoviska prvého kontaktu MsÚ v Čadci, kde je nainštalovaná ukážka prác Ivany Faktorovej od 17. júna 2022. Štiepaný šindeľ z dreva sa používal v staviteľstve ako krytina striech budov a v súčasnosti sa stále využíva najmä na rekonštrukčné práce na historických pamiatkach. Nosič umeleckej hodnoty je ďalšou z jeho  možností využitia.

Bohatý folklórny program čaká na účastníkov 31. Goralských slávností v obci Skalité 26. júna 2022. V tomto roku si obec pripomína aj 420. výročie prvej písomnej zmienky. Všetkých srdečne pozývame!!! 

 

Svätojánsky Jarmok,  Gurmánsky a Folklórny festival v jednom dni môžete zažiť v Krásne nad Kysucou 19. júna 2022 na námestí pred Kultúrnym domom.