Aktuálne v kultúre

„KAF Hojana pozýva na tretiu časť vzdelávacieho semináru Taká bola obyčaj, ktorý sa uskutoční 21.-22.mája 2022 v priestoroch Makovického domu v Žiline. Sobotná teoretická prednáška začne o 15:00 hodine a bude venovaná svadobným obyčajam so zameraním na Žilinský kraj. V nedeľu sa od 10. hodiny budú záujemci na praktickej časti učiť svadobné piesne a pozrú si aj ukážky svadobných tanečných hier. Vzdelávací víkend bude prebiehať pod vedením odborných lektoriek – Margity Jágerovej z Katedry etnológie a folkloristiky, UKF v Nitre a Andrey Jágerovej z Centra tradične kultúry v Detve.

Detský folklór má opäť zelenú a v piatok 27. mája 2022 rozozvučí sálu Mestského kultúrno-športového strediska v Kysuckom Novom Meste. Deti sa majú na čo tešiť. V tomto ročníku výnimočne potešia aj staršiu generáciu. Malí folkloristi predvedú časť programu aj v Centre sociálnych služieb Kamence v Kysuckom Novom Meste.
Akciu sme pripravili v spolupráci s Mestským kultúrno-športovým strediskom v Kysuckom Novom Meste a s mestom Kysucké Nové Mesto.
Za podporu podujatia ďakujeme firme Stavby snov a M Porte s.r.o.

 

 

Tento rok otvoril divadelný festival Palárikova Raková svoje brány už po 54. krát. Pre zainteresovaných odborníkov, ale i širokú verejnosť predstavuje svojou jedinečnou a rozmanitou paletou divadelných predstavení nezabudnuteľný umelecký zážitok. Počas siedmych dní sa predstavilo 24 divadelných predstavení, z toho 5 súťažných a 19 pohostinných. 

 Vysledková_listina_54._Palárikova_Raková.pdf

 S veľkým poľutovaním Vám musíme oznámiť, že uvedený súbor sa nebude môcť zúčastniť na divadelnej prehliadke Palárikova Raková. Ďakujem za pochopenie.