×

Poznámka

Simple Image Gallery Pro Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

NAŠE KYSUCE 2022 Zátišie v interiéri 21

Vo štvrtok 27. 10. 2022 sa konal v Kysuckej knižnici v Čadci seminár pre neprofesionálnych fotografov, ktorý sa venoval foteniu zátišia v interiéri. Začiatok bol o 15.00 hod. a zúčastnilo sa ho 13 fotografov. Zorganizovalo ho Kysucké kultúrne stredisko v Čadci. Seminár viedol Vlado Bača zo Žiliny, ktorý v úvode predstavil svoju životnú cestu v oblasti fotografie, svoje začiatky, profesijný život, záľubu v tejto oblasti.

V teoretickej časti seminára sa prítomní dozvedeli množstvo zaujímavých informácií, napr. o vzniku prvej fotografie – kedy a ako vznikla, alebo koľko hodín trvala prvá expozícia, aké fotografie poznáme podľa tém, ktorí boli známi československí fotografi...Venoval sa aj technike – fotoaparátom, objektívom a základným informáciám týkajúcich sa uzávierky, clony, expozičného času, hĺbky ostrosti. Ďalšia časť bola venovaná konkrétnej téme – zátišiu. Lektor vysvetlil, že je to „vytvorenie, nájdenie kompozície predmetov, ktoré vytvárajú emóciu, krásno“. Vyzdvihol vplyv svetla na výsledný efekt fotografie, jeho tvrdosť, mäkkosť, čo aj zúčastneným názorne ukázal. Niektorým fotografom zhodnotil ich fotky, ktoré si mali so sebou priniesť. Povedal im čo sa mu na nich páči, resp. čo je rušivé. Všetci dostali 2 úlohy, ktoré majú do 16. 11. nafotiť. Ďalší seminár bude venovaný hodnoteniu výsledku ich práce, porovnaniu svojej tvorby s ostatnými. Z vybraných fotografií bude urobená výstava vo foyer Kysuckej knižnice v Čadci od 22. 11. 2022. Odborný seminár „Zátišie v interiéri“, ktorý sa konal v rámci vzdelávacieho projektu NAŠE KYSUCE 2022, Za objektívom z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom podujatia. Spoluorganizátorom je Kysucká knižnica v Čadci.
Ľubica Ligocká, KKS v Čadci

{gallery}Zatisie v interieri{/gallery}