Pozvánka

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci v spolupráci s Obcou Stará Bystrica Vás pozývajú na predajnú výstavu pod názvom „Siluety“ Williama Jaroša z Čadce, člena Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc pri KKS v Čadci. Výstavu najnovších obrazov autora si môžete pozrieť od 2. 8. do 2. 10. 2022 v Turistickom centre pod Orlojom v Starej Bystrici, kde si ich môžete aj zakúpiť.

William Jaroš sa narodil v októbri 1986 v Čadci. Vyštudoval ZSŠHSaO v Čadci, odbor Hotelová akadémia. Už počas navštevovania základnej školy sa zúčastňoval rôznych výtvarných súťaží. V rámci svojho voľného času aktívnejšie tvorí od roku 2012. Maľovanie je pre neho formou odpočinku, relaxu a zároveň aj zábavou. Inšpirácie nachádza vo svete fantázie, ale aj reality, z ktorých čerpá podnety. Tie prenáša na plátno a iné povrchy. Autor sa zameriava na abstraktnú tvorbu, využíva rôzne techniky maľby za pomoci štetcov, papiera, špachtlí, hubiek, paličiek, stierok, škrabiek alebo vlastných rúk či prstov. Pri svojej tvorbe používa akryl, temperu, spreje a iné druhy farieb. Pri maľovaní dáva svojej fantázii a kreativite absolútnu slobodu, výsledkom čoho sú obrazy zachycujúce abstraktné dianie na plátnach. Pri pohľade na autorove obrazy môže každý vstúpiť do jeho sveta, ale aj do svojho vlastného sveta predstavivosti.
Diela Williama Jaroša si môžete pozrieť na webe: www.obrazy-artgallery-wj.estranky.sk a v prípade záujmu o jeho tvorbu ho môžete kontaktovať na t. č.: 0902 756 793.
Ľubica Ligocká
KKS v Čadci