VcelarstvoSiedmy júnový deň bol pre šiestakov ZŠ Milana Mravca v Rakovej obohatený prednáškou a workshopom „O včelárstve a spracovaní včelích produktov“. Odborné znalosti i rôzne zaujímavosti im pútavou a názornou formou sprostredkoval Ing. Martin Slovák zo Základnej organizácie slovenského zväzu včelárov v Čadci.

Martin Slovák sa venuje včelárstvu, výrobe sviečok z včelieho vosku.
Chovu včiel sa v minulosti venovali naši predkovia, pretože ich úloha v prírode je nenahraditeľná a využitie ich produktov mnohostranné. Včelári okrem medu pripravovali a dodnes pripravujú výrobky pre potravinárstvo, medicínu, kozmetiku, pri spracovaní kože atď..
Žiaci si vypočuli ako a kde sa tvorí med, o anatómii včely, zložení včelích úľov, ako vyzerá plást. Mohli včely – trúdy chytiť a spoznať, že nie každá „včela“ má žihadlo a uštipne. Prostredníctvom množstva názorných ukážok videli z čoho pozostáva úľ a ako to v ňom vyzerá, ako sa stáča med, ako získame a využijeme propolis a včelí vosk.
Žiaci si vypočuli prednášku skutočne pozorne a s rovnakým nadšením si vyskúšali výrobu sviečok a odlievanie vosku.
Túto vzdelávaciu aktivitu Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci  z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu Naše Kysuce 2022.
Za spoluprácu ďakujeme pani riaditeľke Mgr. Magdaléne Krenželákovej.

Mgr. Erika Šuranská
KKS v Čadci