Hodnoty prihraničných regiónov Kysuce a Beskydy

DSCN7931

Osem neprofesionálnych fotografov (4 z ČR a 4 zo SR) nafotilo 32 miest, lokalít, atrakcií - HODNÔT, ktoré sú predstavené v projektovom katalógu, počas leta boli odprezentované v meste Frýdlant nad Ostravicí, uplynulé dni v obci Zborov nad Bystricou v Spoločenskej sále Obecného úradu. Aktuálne si môžete výstavu pozrieť v Múzeu Kysuckej dediny až do konca októbra.

DSCF4598

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, realizuje so svojim českým partnerom -  Kultúrnym centrum Frýdlant nad Ostravicí - od jari tohto roku projekt s názvom „HODNOTY prihraničných regiónov Kysuce a Beskydy“, ktorého cieľom je upriamiť pozornosť na potenciál prihraničných regiónov viacerými formami. 

Poďme na Kysuce FMP 10

V sobotu 17. septembra 2022 o 15.00 hod. začne v amfiteátri obce Zborov nad Bystricou podujatie POĎME DO BESKYD, ktoré pripravujeme v rámci projektu "Hodnoty prihraničných regiónov Kysuce a Beskydy" a realizujeme vďaka Fondu malých projektov. Folkloristi, remeselníci, dobroty českej kuchyne v amfiteátri obce, ale aj výstava projektových fotografií v Spoločenskej sále obecného úradu, kde bude dostupný tiež projektový katalóg s vybranými HODNOTAMI našich regiónov. Tešíme sa na milé stretnutia... 

DSCF2701

Spolupráca – to sú spoločné aktivity, ktoré spájajú dvoch alebo viacerých ľudí či organizácie. Dochádza pri nej k odbornej príprave, výmene skúseností, dosiahnutiu spoločných cieľov – a to je presne dôvod, prečo sme sa my – Kysučania v nedeľu 10. júla 2022 ocitli v meste Frýdlant nad Ostravicí.

Všeobecné Názov cestovateľského blogu iPhone

Vyrábate niečo tradičné alebo aj netradičné, trávite svoj voľný čas v dielničke alebo na nejako inom kreatívnom mieste? Ukážte svoje výrobky "svetu" a dajte nám o sebe vedieť. V rámci projektu HODNOTY  prihraničných regiónov Kysuce a Beskydy pripravujeme 10. júla popoludní prezentačný deň Kysúc v meste Frýdlant nad Ostravicí - to môže byť prvá príležitosť odprezentovať svoje výrobky a seba. Kontaktujte nás :). 

Poďme na Kysuce FMP 10.7.Frydlant n

Už 10. júla 2022 sa v rámci projektu "Hodnoty prihraničných regiónov Kysuce a Beskydy", ktorý realizujeme vďaka Fondu malých projektov, vydáme s našimi folkloristami, remeselníkmi ale aj dobrotami slovenskej kuchyne k nášmu partnerovi - do Kultúrniho centra Frýdlant nad Ostravicí. Nainštalovaná bude aj projektová výstava fotografií a dostupný projektový katalóg s vybranými HODNOTAMI našich regiónov. Program začína o 14.00, ak budete mať chuť a čas, príďte :).