Aktuálne v kultúre

Február v kultúre: výstavy, prednášky, súťaže....folklór, remeslá, výtvarníctvo a divadlo. To všetko na vás vo februári čaká. A my čakáme vás...

V uplynulom roku sme realizovali okrem iných i zaujímavý projekt v spolupráci s FS Bystrica z Novej Bystrice. Bol vytvorený autorský scénický program so svadobnou tematikou - ČRIEPKY ZE SVADBY. Bol zostavený na základe vlastného výskumu v oblasti pôsobenia súboru. FS Bystrica od svojho vzniku (2012) autenticky prezentuje nielen folklór svojho regiónu, najmä Bystrickej doliny, ale aj folklór z ďalších regiónov Slovenska (napr. Horehronie, Zemplín).

V decembri 2022 sa Kysucké kultúrne stredisko a remeselníci a výtvarníci Kysúc  spojili s Nadáciou Anjelské krídla, aby potešili rodiny a deti na ich niekedy neľahkej ceste životom.  Remeselníci a výtvarníci podarovali nezištne svoje výrobky a diela, ktoré sme 20.12.2022 odovzdali pani Beáte Paučinovej, dobrovoľníčke z Nadácie Anjelské krídla. Konkrétne výrobky a diela si môžete pozrieť v nasledujúcom linku: 

PhDr. Mária Čanecká

Manažér pre folklór a ľudové remeslo

KKS v Čadci.

 Vianočné potešenie pre „starkých “ .

Počas predvianočného obdobia Kysucké kultúrne stredisko v Čadci v spolupráci so ZpS Harmónia zo Zborova nad Bystricou usporiadali 12. decembra 2022 folklórne vystúpenie „ Veselých džadkov “  z Čierneho pri Čadci.

 

 OCENENIE KYSUCKÉHO KULTÚRNEHO STREDISKA V ČADCI ZA TVORIVÝ PRÍNOS SLOVENSKÉMU OCHOTNÍCKEMU DIVADLU bolo v roku 2021 na 53. Palárikovej Rakovej udelené Vladovi Benkovi, hercovi, divadelnému režisérovi a vedúcemu divadla COMMEDIA Poprad.