spolocna foto Kujem kujem

Obyčajné piatkové doobedie sa 26.mája 2023 zmenilo na neobyčajné folklórne podujatie detí. Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Mestským kultúrno-športovým strediskom v Kysuckom Novom Meste, pripravili už 16.ročník regionálnej prehliadky detského folklóru - Kujem, kujem podkovičku .

V programe, ktorý bol určený hlavne detským divákom z radov materskej a základnej školy sa predstavili:

DFS Nábrežníček z Kysuckého Nového Mesta

DFS Púpavienky z Rakovej

DFS Kýčerka z Ochodnice.

Vedúcimi DFS Nábrežníček sú Mgr. Katarína Jakubíková, Mgr. Štefánia Koptáková a do tanca im na heligónke hrá Mgr. Pavol Kopták. Vedúcou DFS Púpavienky je Mgr. Marta Hanuliaková, hudobnú zložku má na starosti Viliam Štrba a tanečnú Alica Kotková. DFS Kýčerka funguje pod vedením Viktórie Majtánovej a Veroniky Škorovej. Všetkým vedúcim súborov, ktorí tieto detičky pripravujú na rôzne podujatia a hlavne, že to robia s takým nadšením a láskou, veľmi pekne ďakujeme.

Za spoluprácu chceme poďakovať aj vedeniu Základnej školy Nábrežná v Kysuckom Novom Meste a vedeniu Materskej školy Komenského v Kysuckom Novom Meste, ktorých žiaci a deti sa podujatia zúčastnili ako diváci.

Podujatie sa nieslo vo veľmi príjemnej atmosfére, bolo robené interaktívnou formou, kde sa mohli zapájať aj detičky z radu divákov. Či už Vaneska, ktorá pomáhala moderátorke Katke s moderovaním alebo odvážne detičky, ktoré zaspievali : Karin, Lukáško a Marcus. Všetkým zúčastneným veľmi pekne ĎAKUJEME za príjemne strávené chvíle vo folklórnom duchu a veríme, že aj takýmto spôsobom šírime dedičstvo našich predkov ďalej . A kto vie, možno v budúcom ročníku už budú vystupovať aj detičky, ktoré dnes boli na strane diváka, pretože ich dnešné podujatie privedie do niektorého DFS na Kysuciach .

PhDr. Mária Čanecká

Manažér pre folklór a ľudové remeslo

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci

Foto: KKS v Čadci.

 

DFS Nábrežníček

DFS Nábrežníček, Kysucké nové Mesto

 

DFS Púpavienky

DFS Púpavienky, Raková

 

DFS Kýčerka

DFS Kýčerka, Ochodnica

kujem kujem kronika