ZNB foto1Putovná výstava Divadlo cez objektív sa presunula do obce Zborov nad Bystricou. Atmosféru v ZŠ Zborov nad Bystricou  bude spríjemňovať fotografická tvorba divadla v čase od 18. januára 2023 do 3. februára 2023. Autorom fotografií je Richard Novák, z Čadce ktorý zachytil jedinečné momenty nášho ochotníckeho festivalu Palárikovej Rakovej. Putovnou výstavou, by sme chceli priblížiť momenty z divadelných predstavení v rámci kysuckých miest a obcí, ktoré sa spolupodieľali na organizácii 54. Palárikovej Rakovej.

Autor o sebe: „ Fotografujem v podstate už od svojich chlapčenských čias, ale nikdy som svoje fotografie nejak verejne nepublikoval. Niekoľko rokov som sa venoval profesionálne videotvorbe , ale záujem o fotografovanie u mňa pretrvával. Fotografie som začal publikovať verejne až v poslednej dobe a reakcie na moje fotografie ma presvedčili, že by som sa mu mal venovať profesionálne. Uvedomil som si, že to je to, čo chcem robiť. Za veľmi krátky čas som získal veľa pozitívnych referencií aj z umeleckej branže. Emócie sú významnou súčasťou nášho života. Baví ma zachytávať emócie, ktoré časom vyblednú, ale vďaka fotografii máme možnosť vrátiť sa do našej minulosti. Preto milujem reportážne foto. ”
Kysucké kultúrne stredisko Vás srdečne pozýva do mesta Krásno nad Kysucou na prehliadku týchto zaujímavých momentov práce fotografa.
Mgr. Miroslava Boháčiková
Kysucké kultúrne stredisko v Čadci

ZNB foto2

ZNB foto3

ZNB foto4

vystva 2