Základy spracovania filmu page 0001

Rád dokumentuješ okolitý svet? Zachytávaš momentálne okamihy, ktoré by si chcel mať pospájané v jednom videu a nevieš ako „na to“? Pozývame Ťa na filmársky workshop „ Základy spracovania filmu - Strih videa“ pre začiatočníkov pod vedením Michala Vrbňáka. Začíname v sobotu 27. novembra 2021 o 9.00 hod. v Dome kultúry v Čadci. Naučíš sa vystavať dramaturgiu, vyrobiť štruktúru filmu, pracovať s natočeným materiálom, určiť spôsob akým bude film rozprávať ... Vďaka tomuto nadobudneš základ, ktorý poslúži na vystavanie akéhokoľvek filmu, ktorý sa rozhodneš urobiť. Workshop je určený pre dospelých úplných začiatočníkov.

Poplatok je 5 €. Workshop „Strih videa“ sa uskutoční v rámci vzdelávacieho projektu „NAŠE KYSUCE 2021“ – „Základy spracovania filmu“, ktorý organizuje Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Z verejných zdrojov projekt podporil Fond na podporu umenia, spolufinancoval Žilinský samosprávny kraj. Hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia, partnerom je Mesto Čadca.

Lektor workshopu Michal Vrbňák je filmový a televízny strihač, venuje sa obrazovému aj postprodukčnému strihu. Študoval strihovú skladbu na VŠMU v Bratislave, pracoval na dokumentoch a reláciách pre RTVS, TV Markíza, TV Joj, momentálne pracuje v Slovenskom filmovom ústave a strihá na voľnej nohe, ako porotca sa zúčastňuje filmových súťaží Cineama.

Prihlásiť sa môžeš prostredníctvom formulára do 31. októbra 2021: https://docs.google.com/forms/d/1nlwQRMAJIXybTvrMXrXjlA_K_6A4MFG3MbHh5YlvDMQ/edit

>mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo telefonicky: 0902 261 067.