Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Obcou Skalité pripravilo pre všetkých návštevníkov Obce Skalité a 27. Goralských slávností výstavu kysuckých umelcov, členov Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc, pôsobiacom pri Kysuckom kultúrnom stredisku v Čadci.
Vernisáže výstavy, ktorá sa konala dňa 14. 6. 2018 o 12.30 hod. v Obecnej knižnici v Skalitom, sa zúčastnila starostka Obce Skalité Andrea Šimurdová, zástupca starostky Milan Vojčiniak, riaditeľka Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci Silvia Petreková. Medzi hosťami sme privítali i vystavujúcich výtvarníkov: Ľudmilu Hudecovú, Ivetu Bukovú Štětinovú a Dušana Chilého.
Zahájenie výstavy si prišli pozrieť aj žiaci 6. ročníka miestnej základnej školy. Program vernisáže hudobne obohatila talentovaná speváčka Natálka Rotková za korepetície Iriny Školníkovej.
18 výtvarných diel od 12 autorov si môžu návštevníci Obecnej knižnice v Skalitom pozrieť v pracovných dňoch počas otváracích hodín knižnice v termíne od 14. 6. – 15. 7. 2018.

Srdečne pozývame...

Mgr. Ľubica Ligocká
manažér pre výtvarníctvo, foto, film
KKS v Čadci