Pozývame Vás na zhliadnutie výstavy výtvarných a fotografických diel členov Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov riegiónu Kysúc pri KKS v Čadci a Štúdia neprofesionálnych fotografov pri KKS v Čadci, ktorá potrvá od 9. 10. do 21. 10. 2018 v Dome kultúry v Čadci. Výtvarné a fotografické diela boli vytvorené počas plenérov, ktoré v rámci projektu MOSTY TVORIVOSTI zorganizovalo Kysucké kultúrne stredisko v Čadci.

KKS v Čadci, pripravilo v auguste 2018 pre členov Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc pri KKS v Čadci výtvarný plenér „Krajina našimi očami“. Plenér bol zameraný na maľovanie kysuckej prírody pod odborným vedením lektoriek Mgr. art. Dáše Klapitovej zo Žiliny a Mgr. Veroniky Mikulášovej z Považskej Bystrice, s ktorými výtvarníci diskutovali o svojej doterajšej tvorbe.
Fotografický plenér „Svet za objektívom“ pre členov Štúdia neprofesionálnych fotografov pri KKS v Čadci sa konal dňa 23. augusta 2018. Lektor Mgr. Tomáš Telepák účastníkom prednášal o princípoch správneho fotenia, vyvaroval fotografov najčastejších chýb, ktoré pokazia peknú fotografiu. Konkrétne svoju pozornosť venoval zachyteniu portrétu, krajiny a objektov. Fotografom zadal praktické úlohy, ktoré počas celého dňa plnili. Po splnení zadania ich odprezentovali a lektor ohodnotil úroveň, poukázal na chyby a odporúčil, akým spôsobom sa ich vyvarovať. Fotografi tak získali odborné vedomosti a praktické skúsenosti. Na konci plenéra sa lektor zameral aj na úpravu digitálnych fotografií v softvérovom programe, poukázal na rôzne možnosti práce s fotografiou.
Oba plenéry sa konali v rámci projektu MOSTY TVORIVOSTI, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Vás v spolupráci s Obcou Stará Bystrica pozýva na tematickú výstavu členov Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc „KYSUCKÉ KORENE“.

Kysucké korene 001 1

Autori: Anna Vnuková z Klokočova, Anna Vršková zo Svrčinovca, Bohuslav Urban z Čadce, Dušan Chilý z Dunajova, Emília Brezinová z Klokočova, Gabriela Pastorková z Čadce, Iveta Buková Štětinová z Krásna nad Kysucou, Jozef Vrábel z Podvysokej, Kristína Lašová z Čadce - Milošovej, Martin Roman z Lodna, Milan Pavlík z Čadce, Nataša Lušňáková z Oščadnice a William Jaroš z Čadce budú spoločne vystavovať v Galérii POD ORLOJOM v Starej Bystrici v termíne od 11. 9. do 30. 10. 2018.

Srdečne Vás všetkých pozývame na zhliadnutie ich tvorby.

Mgr. Ľubica Ligocká
manažér pre výtvarníctvo, foto, film
KKS v Čadci

 

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci Vás pozýva na DUO výstavu neprofesionálnych výtvarníkov, členov Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov pri KKS v Čadci - Marcely Romanovej a Bohuslava Urbana z Čadce. Obaja sa narodili v roku 1978 v Čadci, tvoriť začali až v produktívnom veku. Ich obrazy získavajú ocenenia na Výtvarnom spektre, celoštátnej postupovej súťaže a výstavy neprofesionálnej tvorby. Výstavu si môže široká verejnosť pozrieť vo foyer Kysuckej knižnice v Čadci v termíne od 4. 9. - 29. 9. 2018.

Romanová Urban

V malebnom prostredí horského hotela Husárik sa v auguste konali plenéry pre amatérskych výtvarníkov, fotografov a filmárov. Plenéry zorganizovalo Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, v rámci projektu MOSTY TVORIVOSTI, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

spoločné foto

Dňa 15. augusta 2018 sa členovia Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc pri KKS v Čadci stretli na výtvarnom plenéri v krásnej prírodnej oblasti Husárika, kde maľovali kysuckú krajinu pod odborným vedením lektoriek: Mgr. Veroniky Mikulášovej a Mgr. Art. Dáši Klapitovej. Plenér pre nich usporiadalo Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.
Plenéra sa zúčastnilo 18 malých aj veľkých výtvarníkov regiónu Kysúc, ktorých výtvarné diela namaľované počas tohto stretnutia budú vystavené v Dome kultúry v Čadci v termíne od 18. – 26. 10. 2018.
Mgr. Ľubica Ligocká
Manažér pre výtvarníctvo, foto, film
KKS v Čadci

DSCN7841

Milí priatelia,
pripravili sme pre vás 3 zaujímavé tematické workshopy, ktorých sa môžete zúčastniť i VY.
V prípade záujmu nás kontaktujte na tel. č. 041/433 12 50, Mgr. Ľubica Ligocká. Tešíme sa na stretnutie...