Dňa 3. augusta 2018 otvorilo Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, v spolupráci s Obcou Stará Bystrica slávnostnou vernisážou autorskú výstavu Milana Pavlíka, člena ŠTÚDIA neprofesionálnych výtvarníkov pri KKS v Čadci.
Vernisáž výstavy, s hudobným doprovodom súrodencov Belkovcov zo Staškova, sa uskutočnila o 17.00 hod. v Starej Bystrici v Galérii POD ORLOJOM. V jedinečnom prostredí mali prítomní hostia možnosť zoznámiť sa so životom a dielom umelca a porozprávať sa s ním o jeho tvorbe.
Srdečne pozývame priaznivcov umenia na jej zhliadnutie i s možnosťou zakúpenia si diel maľovaných na dreve a to v termíne do 2. 9. 2018.

Mgr. Ľubica Ligocká
manažér pre výtvarníctvo, fotografiu a film
KKS v Čadci

výtvarník Milan Pavlík

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Kysuckou knižnicou Vás pozýva na autorskú výstavu Anny Vnukovej "Z mojej tvorby", ktorá bude nainštalovaná v hale Kysuckej knižnice v Čadci v termíne od 8. 8. - 30. 9. 2018.

Anka Vnukova

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja Vás srdečne pozýva na autorskú výstavu Milana Pavlíka, člena Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov pri KKS v Čadci, ktorá potrvá od 3. 8. - 2. 9. 2018. Vernisáž výstavy bude 3. 8. 2018 v Starej Bystrici, v Galérii POD ORLOJOM.

 

Pozvanka 001

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Obcou Skalité pripravilo pre všetkých návštevníkov Obce Skalité a 27. Goralských slávností výstavu kysuckých umelcov, členov Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc, pôsobiacom pri Kysuckom kultúrnom stredisku v Čadci.
Vernisáže výstavy, ktorá sa konala dňa 14. 6. 2018 o 12.30 hod. v Obecnej knižnici v Skalitom, sa zúčastnila starostka Obce Skalité Andrea Šimurdová, zástupca starostky Milan Vojčiniak, riaditeľka Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci Silvia Petreková. Medzi hosťami sme privítali i vystavujúcich výtvarníkov: Ľudmilu Hudecovú, Ivetu Bukovú Štětinovú a Dušana Chilého.
Zahájenie výstavy si prišli pozrieť aj žiaci 6. ročníka miestnej základnej školy. Program vernisáže hudobne obohatila talentovaná speváčka Natálka Rotková za korepetície Iriny Školníkovej.
18 výtvarných diel od 12 autorov si môžu návštevníci Obecnej knižnice v Skalitom pozrieť v pracovných dňoch počas otváracích hodín knižnice v termíne od 14. 6. – 15. 7. 2018.

Srdečne pozývame...

Mgr. Ľubica Ligocká
manažér pre výtvarníctvo, foto, film
KKS v Čadci

 

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pozýva všetkých návštevníkov 27. ročníka Goralských slávností a Obce Skalité na výstavu členov Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov pod názvom "Z PALETY KYSUCKÝCH VÝTVARNÍKOV". Výstava bude zahájená slávnostnou vernisážou dňa 14. 6. o 12.30 hod. v Obecnej knižnici v Skalitom a potrvá do 15. 7. 2018. 

Pozvánka 1

Krajské kultúrne stredisko (KrKS) v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pozýva priaznivcov fotografie na vernisáž výstavy z krajskej súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby AMFO 2018. Vernisáž sa uskutoční 20. júna 2018 o 16. h vo foyeri Úradu Žilinského samosprávneho kraja v Žiline. Na vernisáži vyhlási odborná porota výsledky súťaže a riaditeľka KrKS v Žiline PhDr. Soňa Řeháková ocení najúspešnejších fotografov Žilinského kraja. Návštevníci si môžu výstavu fotografií pozrieť do 20. júla 2018 v pracovných dňoch od 8. do 16. hodiny.

Anna Lovritšová, Krajské kultúrne stredisko v Žiline, www.krkszilina.sk