Výtvarníctvo, foto, film


Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo fotografickú výstavu študentov Gymnázia J. M. Hurbana v Čadci. Študenti, ktorých „očaril pohľad cez hľadáčik fotoaparátu“ sa pod vedením Gabriela Horosa pravidelne stretávajú od roku 2018 v rámci Fotoklubu J. M. Hurbana. „Ako členovia fotoklubu sa stretávame raz do týždňa. Tento čas využívame nielen na samotnú tvorbu, ale aj na diskusiu o fotografiách a budovanie kamarátskych vzťahov. Na svoje si prídu aj záujemci o klasickú čiernobielu fotografiu - priamo v budove gymnázia máme k dispozícii fotokomoru...“ uviedol vedúci krúžku Gabriel Horos.


Zoznámenie s kamerou a filmovaním majú za sebou žiaci Základnej školy v Staškove. Dvojdňový filmársky workshop FILMÁRIK zorganizovalo Kysucké kultúrne stredisko v Čadci v rámci projektu Naše Kysuce 2021 v spolupráci so ZŠ v Staškove.

Milí výtvarníci, záujemcovia o výtvarné umenie, v rámci vzdelávacieho projektu Naše Kysuce 2021 sme pre Vás pripravili vzdelávací seminár s riaditeľom Kysuckej galérie Mgr. et Mgr. art Vladislavom Zabelom na tému Dejiny výtvarného umenia. Projekt Naše Kysuce 2021 - Na palete z verejných zdrojov podporil hlavný partner podujatia Fond na podporu umenia. 

Predajná výstava predstavuje tvorbu členov Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc pri Kultúrnom kysuckom stredisku v Čadci. Želaním organizátorov je nadchnúť všetkých milovníkov výtvarného umenia a predstaviť tvorbu kysuckých rodákov tým, ktorí ju ešte nepoznajú.
Turistické centrum pod Orlojom v Starej Bystrici opätovne prinesie svojim návštevníkom umenie. Možnosť prezentovať svoju tvorbu dostali v októbri neprofesionálni kysuckí výtvarníci: Dušan Chilý (Dunajov), Ľudmila Hudecová (Skalité), Ema Mosorová (Oščadnica), William Jaroš (Čadca), Gabriela Pastorková (Čadca), Alica Romanová (Čadca) a Marcela Romanová (Čadca).

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, v spolupráci s Kysuckou knižnicou v Čadci, organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja Vás pozývajú na fotovýstavu Ing. Miroslava Paveleka z Novej Bystrice, ktorú si môžete pozrieť od 6. 10. do 21. 11. 2021 vo foyer Kysuckej knižnice v Čadci počas jej otváracích hodín. Názov výstavy „Čo mi padlo do oka“ vystihuje rôznorodosť tvorby neprofesionálneho fotografa z Kysúc.

Rád dokumentuješ okolitý svet? Zachytávaš momentálne okamihy, ktoré by si chcel mať pospájané v jednom videu a nevieš ako „na to“? Pozývame Ťa na filmársky workshop „ Základy spracovania filmu - Strih videa“ pre začiatočníkov pod vedením Michala Vrbňáka. Začíname v sobotu 27. novembra 2021 o 9.00 hod. v Dome kultúry v Čadci. Naučíš sa vystavať dramaturgiu, vyrobiť štruktúru filmu, pracovať s natočeným materiálom, určiť spôsob akým bude film rozprávať ... Vďaka tomuto nadobudneš základ, ktorý poslúži na vystavanie akéhokoľvek filmu, ktorý sa rozhodneš urobiť. Workshop je určený pre dospelých úplných začiatočníkov - napr. pre rodičov, učiteľov, ktorí chcú zachovať peknú spomienku pre deti, ktorá nebude pozostávať iba z fotografií. Po absolvovaní workshopu si budeš vedieť natočiť a zostrihať svoj vlastný hraný film.