EŇA fotoElena "EŇA" Varšaviková sa narodila v roku 1979 v Čadci. Jej výtvarné začiatky sa spájajú so základnou školou, kedy v trinástich rokoch začala kresliť portréty. V roku 2013 začala maľovať akrylovými farbami. V tomto období sa stala členkou Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov pri Kysuckom kultúrnom stredisku v Čadci. Svoje diela prezentovala na súťaži - Výtvarné spektrum, v ktorej získali niekoľko ocenení. Spolu s viacerými výtvarníkmi vystavovala v Kysuckej knižnici v Čadci, Dome kultúry v Čadci, Žiline, Turzovke i v Trenčíne. Jej insitné obrazy boli plné farieb, maľovala prírodu, zvieratá a ženu ako symbol jari i zeme. V súčasnosti sa venuje portrétom a figurálnej maľbe. Pri svojej tvorbe používa olejové farby a plátno. Maľuje s láskou, v každom jej obraze je kúsok autorkinej duše. Maľovanie je pre ňu uspokojením a radosťou zároveň. Žije a tvorí v Čadci, kde si v roku 2016 otvorila svoj vlastný ateliér.

 aPani Anna Vnuková sa narodila v novembri 1953 v Turzovke. V roku 1972 ukončila Strednú ekonomickú školu v Ćadci. Pracovala v samospráve. Už na základnej škole mala rada výtvarnú výchovu, avšak počas zamestnania nemala čas a možnosť sa tejto záľube venovať. V roku 2003 sa stala členkou Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov Kysúc pri Kysuckom kultúrnom stredisku v Čadci a začala sa maľbou aktívnejšie zaoberať, študovať techniky maľby a farieb. Spolu s ostatnými členmi štúdia sa zúčastňuje súťažných a nesúťažných výstav. Samostatne vystavovala svoje obrazy v Klokočove a v Turzovke. Doposiaľ vyskúšala rôzne techniky, avšak prevláda maľba akrylom, olejom, akvarelom a pastelom. V roku 2015 sa začala venovať technike maľovania horúcim voskom - enkaustike, ktorá ju veľmi zaujala. Pokiaľ ide o štýl maľby, uprednostňuje solitéry. V súčasnej dobe sa ešte viac pokúša preniknúť do tajov akvarelom maľovaných krajiniek, ale rada maľuje aj iné motívy. Žije a tvorí v Klokočove.

William Jaroš Willam Jaroš sa narodil v októbri 1986 v Čadci. Vyštudoval na ZSŠHSaO v Čadci, odbor Hotelová akadémia. Inšpiračným zdrojom pre jeho tvorbu je svet fantázie a realita. Z nich čerpá podnety, ktoré prenáša na plátno a iné povrchy. Zameriava sa na abstraktnú tvorbu, využíva rôzne techniky maľby za pomoci štetcov, papiera, špachtlí, hubie, paličiek, stierok, škrabiek alebo vlastných rúk či prstov. Pri svojej tvorbe používa akryl, temperu, spreje a iné druhy farieb. Už počas navštevovania základnej školy sa zúčastňoval výtvarných súťaží. V tomto období sa venoval prevažne krajinkám. Po dlhej pauze sa opäť vrátil k výtvarnej tvorbe a od roku 2012 sa začala jeho cesta na vlnách abstraktu. Maľovanie je pre neho formou odpočinku, relaxu a zároveň aj zábavou. Pri maľovaní dáva svojej fantázií a kreativite absolútnu slobodu, výsledkom čoho sú obrazy zachycujúce abstraktné dianie na plátnach. Pri pohľade na autorove obrazy môže každý vstúpiť do jeho sveta, ale aj do svojho vlastného sveta predstavivosti.