Kysucké kultúrne stredisko v Čadci pozýva stredoškolákov, vysokoškolákov a členov Štúdia neprofesionálnych filmárov pri KKS v Čadci na filmársky plenér „Film krok za krokom“, ktorý organizuje v rámci projektu „MOSTY TVORIVOSTI“.
Plenér bude zameraný na získanie praktických zručností pri obsluhe digitálnej kamery, ako napr. správne určenie expozície, používanie automatického a manuálneho ostrenia, transfokátora a pod. Druhá časť plenéra bude zameraná na možnosti spracovania digitálnych záznamov (úpravy zvuku, vloženia titulkov).
K tomu, aby bol plenér pre všetkých prínosný, odporúčame účastníkom priniesť si vlastnú kameru, alebo fotoaparát, notebook, v ktorom bude nainštalovaný program na úpravu filmu (napr. Davinci Resolve, Light work).
Termín a miesto konania: 24. 8. 2018, Hotel Husárik, Koliba
Lektor: Doc. Mgr. Anton Szomolányi, ArtD.
Prihlasovať na plenér sa môžete prostredníctvom priloženej prihlášky, zaslanej mailom na adresu:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prihláška.docx

Filmplenér

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci organizuje pre členov Štúdia neprofesionálnych fotografov pri KKS v Čadci fotografický plenér, organizovaného v rámci projektu MOSTY TVORIVOSTI. Jeho lektorom bude Mgr. Tomáš Telepák z Prešova, učiteľ výtvarného umenia pôsobiaceho na základnej umeleckej škole a na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove (Katedra hudobnej a výtvarnej výchovy). Venuje sa aj vlastnej audiovizuálnej tvorbe spojenej s hudobno-textovou tvorbou (kapela Potmehút, Tomfrom). Primárne sa zameriava na tvorbu v digitálnych médiách (fotografia, video, digitálna grafika), ale využíva aj klasické výtvarné média (maľba, kresba, grafika).
Plenér bude dňa 23. 8. 2018. Počas neho si fotografi osvoja základné ale aj pokročilé techniky fotografovania, naučia sa využívať prirodzené svetlo pri expozícii, v praxi si vyskúšajú zachytenie rôznych objektov fotenia - portrét, krajina, objekty. Odborný lektor svojimi radami a usmerneniami pri práci s fotoaparátom jednotlivých umelcov naučí ako sa vyhýbať najčastejším chybám, ktoré vznikajú pri fotografovaní. Fotografie vytvorené počas plenéra budú verejnosti prezentované výstavou „Svet za objektívom“.
K tomu, aby bol pre Vás plenér prínosný, odporúčame Vám priniesť si vlastný fotoaparát, notebook, v ktorom bude nainštalovaný program na úpravu fotiek (napr. Lightroom, prípadne Zoner Photo).
Info o lektorovi: https://teecreation.wixsite.com/tomastelepak
Prihlasovať na plenér sa môžete prostredníctvom priloženej prihlášky, zaslanej mailom na adresu:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prihláška.docx

Foto

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci organizuje výtvarný plenér pre členov Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov pri KKS v Čadci. Jeho lektorkami budú: Dáša Klapitová zo Žiliny a Veronika Mikulášová z Považskej Bystrice.
Zahájenie plenéra bude dňa 15. 8. 2018 (streda) o 9.00 hod. na Husáriku v Kolibe. Vstup je voľný. Obed bude zabezpečený.
K tomu, aby bol plenér prínosný, odporúčame účastníkom priniesť si vlastné výtvarné diela, ktoré chcú zhodnotiť.
Prihlasovať sa na plenér môžu všetci záujemcovia prostredníctvom priloženej prihlášky, zaslanej mailom na adresu:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
bližšie informácie získate na tel. čísle: 041/433 12 50
Plenér „Krajina našimi očami“ finančne podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu „MOSTY TVORIVOSTI“
Mgr. Ľubica Ligocká
manažér pre výtvarníctvo, foto, film
pri KKS v Čadci

Plagat vytvarnictvo 001

Prihláška: Prihláška_-_výtvarníctvo.docx

 

Milí priatelia,

v tomto roku pripravuje Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, novú detskú súťaž v speve ľudových piesní z regiónu Kysúc SPIEVANKY, SPIEVANKY...

Všetky potrebné informácie o súťaži nájdete v priložených PROPOZÍCIÁCH.  

PRIHLÁŠKA SPIEVANKY SPIEVANKY

népdal

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci pripravuje v dňoch 9. - 10. júna 2018 /sobota, nedeľa/ 21. ročník celoslovenskej prehliadky rozprávačov Slovenska ROZPRÁVAČSKÉ LODNO 2018, v rámci ktorej súťažia v slovnom prejave majstri hovoreného slova z celého Slovenska.

Srdečne pozývame všetkých záujemcov o hovorené slovo, aby sa do súťaže prihlásili a prezentovali svoje príbehy, či už prežité, vypočuté, odpozorované alebo vymyslené.

Bližšie informácie, propozície a prihlášku nájdete tu: Propozície a prihláška

Regionálna a krajská postupová súťaž a výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby.

1357e21bfd3f2c4

Kolégium pre neprofesionálnych výtvarníkov pred Výtvarným spektrom sa uskutoční 17. 3. 2018 v Dome kultúry v Čadci o 9.00 hod.

 

REGIONÁLNA POSTUPOVÁ SÚŤAŽ A VÝSTAVA

Uzávierka prihlášok na regionálne Výtvarné spektrum 2018 je 4. 4. 2018, slávnostná vernisáž bude 13. 4. 2018 o 15.00 hod. v Dome kultúry v Čadci. Výstava bude sprístupnená do 30. 4. 2018.

Propozície a prihlášku na regionálnu súťaž si stiahnete tu:

Propozície

Prihláška

 

KRAJSKÁ POSTUPOVÁ SÚŤAŽ A VÝSTAVA

Uzávierka prihlášok na krajské Výtvarné spektrum 2018 je 4. 5. 2018, slávnostná vernisáž bude 25. 5. 2018 o 14.00 hod.   v Kultúrnom a spoločenskom stredisku v Turzovke. Výstava bude sprístupnená do 24. 6. 2018.

Propozície na krajskú súťaž si stiahnete tu:

Krajské propozície.docx