Vážení a milí priatelia,

srdečne Vás pozývame na vernisáž výtvarnej výstavy pána Mgr. Vladimíra Šufliarskeho, ktorá sa uskutoční vo výstavných priestoroch Kultúrneho a spoločenského strediska v Turzovke - vo štvrtok 7. 11. 2019 o 16.00 hod.

Pozvánka KKS v Čadci Vladimír Šufliarsky

 

„VÝBER Z TVORBY“
výstava tvorby Vladimíra Šufliarskeho z Korne

Vo výstavných priestoroch Kultúrneho a spoločenského strediska v Turzovke sa dňa 7. 11. 2019 o 16.00 hod. uskutoční vernisáž výstavy tvorby Mgr. Vladimíra Šufliarskeho z Korne, člena ŠTÚDIA neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc pri KKS v Čadci, ktorú pre vás pripravuje Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Mestom Turzovka a Kultúrnym a spoločenským strediskom v Turzovke.

Výstava pod názvom „VÝBER Z TVORBY“, realizovaná pri príležitosti životného jubilea autora, bude pozostávať z výberu jeho celoživotnej tvorby.

Mgr. Vladimír Šufliarsky pochádza z Dobšinej. Tento rok oslávil svoje životné jubileum - 75 rokov. Svoj profesijný život venoval učiteľskému povolaniu. Pôsobil na Základnej škole v Korni. Aktívne sa venuje folklóru a výtvarníctvu. Pri svojej tvorbe je inšpirovaný slovenskou krajinou, človekom v nej a folklórom. Jeho olejomaľby dýchajú nehou a poetikou, ale aj dynamikou a silou. Je neodmysliteľným a vzácnym členom výtvarného štúdia a zároveň jedným z jeho zakladateľov. Patrí medzi najúspešnejších neprofesionálnych výtvarníkov kysuckého regiónu. Žije a tvorí v Korni.

Výstava potrvá v termíne od 7. 11 – 26. 11. 2019 a všetkých vás srdečne pozývame i na jej vernisáž.

Mgr. Ľubica Ligocká
manažérka pre výtvarníctvo
KKS v Čadci