Zuzana Stoláriková vyštudovala SOU v Čadci - odbor dámska krajčírka a toto vzdelanie si doplnila nadstavbovým štúdiom. Pracovala ako opatrovateľka a v súčasnosti je zamestnaná ako pracovníčka v kovovýrobe. Popri práci a rodine sa venuje výrobe rôznych dekorácií. Ozdoby zo sena ju zaujali natoľko, že ako samouk sa tejto technike intenzívne venuje šiesty rok a stále sa v nej zdokonaľuje. Jej dekorácie sú tvorené sušeným, krásne voňajúcim senom, preto svoju výstavu nazvala „Vôňa leta“.

pozvánka Zuzana Stoláriková Vôňa leta

 

Okrem dekorácií zo sena vyrába aj šité ozdoby, tašky, mydielka a pletie výrobky z pedigu. Svoju tvorbu prezentovala na mnohých trhoch, jarmokoch a výstavách v našom regióne ale i mimo neho ako napr. v Čičmanoch, Bratislave, na Morave a pod.
Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo pre verejnosť prezentačnú výstavu Zuzany Stolárikovej v priestoroch foyer Kysuckej knižnice v Čadci. Srdečne vás pozývame na jej zhliadnutie v termíne od 19. júna do 31. júla 2018.

 

Mgr. Iveta Buková Štětinová

manažér pre ľudové remeslo

KKS v Čadci