Milí priaznivci detského divadla,

srdečne Vás pozývame dňa 5.4.2019 do Kysuckého Nového Mesta na jedinečnú súťažnú prehliadku detskej dramatickej tvorivosti DETI DEŤOM, v rámci ktorej sa tento rok predstavia DDS MonZun z Rakovej, DDS Kolovrátok zo Skalitého a tri DDS z Kysuckého Nového Mesta - DIDERO, SIMSALABIM a TNT.
Tešíme sa na Vás!

KKS v Čadci pozvánka Deti deťom

Srdečne pozývame širokú verejnosť a milovníkov ľudových tradícií a folklóru na postupovú regionálnu súťažnú prehliadku detských folklórnych súborov V rytme ľudového tanca, ktorá sa bude konať dňa 27. marca 2019 o 9.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry v Čadci. Súťaž každé dva roky v našom regióne pripravuje Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. 

V tomto roku sa do súťaže prihlásilo päť detských folklórnych súborov z okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto: DFS Bukovinka z Turzovky, DFS Drevárik z Krásna nad Kysucou, DFS Kýčerka z Ochodnice, DFS Makovníček z Makova a DFS Nezábudka z Rudiny.
Výkony mladých folkloristov bude hodnotiť odborná porota v zložení: Helena Zahradníková, Pavol Kužma a Veronika Mačuhová.
Všetky súťažné kolektívy budú zaradené do bronzového, strieborného alebo zlatého pásma. Víťazi nás budú reprezentovať na krajskej súťaži Kubínske krpčeky, ktorá sa bude konať 28. apríla 2019 v Dolnom Kubíne. Všetci ste srdečne vítaní.

Mgr. Iveta Buková Štětinová
manažér pre folklór a ľudové remeslo
KKS v Čadci

VRĽT POZVÁNKA 2019 page 001

Všetkých priaznivcov kultúry a športu srdečne pozývame na kultúrno-športové podujatie s medzinárodnou účasťou, ktoré sa bude konať v dňoch 25.1. – 27.1.2019 v poľskej Rajczi.

plakat rajd chlopski 2019 podglad

Vážení priatelia,

veľký celoročný projekt MOSTY TVORIVOSTI, súčasťou ktorého boli vzdelávacie semináre pre kysuckých neprofesionálnych umelcov z rôznych oblastí umenia, vyvrcholí slávnostným galaprogramom.
Zároveň si chceme pripomenúť 65. výročie vzniku Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci.

Srdečne Vás pozývame na GALAPROGRAM projektu Mosty tvorivosti, ktorý sa uskutoční dňa 19. 10. 2018 (piatok) o 18.00 hod. v Dome kultúry v Čadci.

Poprosíme (kvôli rezervácii miest) o potvrdenie Vašej účasti v termíne do 15. 10. 2018 do 15.00 hod. na tel. čísle 041/433 12 50.

Tešíme sa na vás.

Kolektív KKS v Čadci

Galaprogram 19.10.2018 plagát na web

Srdečne Vás pozývame na zhliadnutie výstavy "65 rokov Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci", ktorá Vás prevedie históriou a spomienkami na niektoré podujatia organizované KKS v Čadci počas jeho 65-ročnej existencie. Výstava je nainštalovaná vo foyer Kysuckej knižnice v Čadci od 2. októbra 2018 do 14. novembra 2018.

Výstava 65 rokov KKS v Čadci