Vážení priatelia,

srdečne vás pozývame na Beskydské slávnosti 2019, ktorých hlavný folklórny program sa začne v nedeľu 18. augusta 2019 od 13.00 hod. v centre mesta Turzovka - Pešia zóna.

Tešíme sa na vás!

TL2019

Vážení priatelia,

srdečne vás pozývame na 47. ročník FF Ochodnica, ktorého hlavný folklórny program sa uskutoční v nedeľu 7. 7. od 14. 00 hod v amfiteátri obce Ochodnica.

Plagát 47. FF Ochodnica KKS v Čadci

Srdečne Vás pozývame na zhliadnutie 2. časti výstavy MÔJ POHĽAD DO HISTÓRIE, ktorá je súčasťou projektu NAŠE KYSUCE. Predmetom výstavy sú výtvarné práce žiakov zo ZŠ Staškov, ZŠ Ochodnica a ZŠ Turzovka na tému zaujímavosti z histórie Kysúc - osoby a udalosti súvisiace s Kysucami, historicky zaujímavé stavby na Kysuciach a v blízkom okolí /Koscelisko, Veľké Šance, kostoly v Riečnici, kaštiele v Radoli a Oščadnici, kamenné mosty v Krásne nad Kysucou, Budatín a pod./, s ktorými sa žiaci oboznámili počas prednášky s odborným lektorom - historikom PhDr. Mariánom Liščákom, PhD. na predchádzajúcich stretnutiach.
Výstavu si môžete pozrieť v termíne od 14.6. do 14.7.2019 vo foyer Kysuckej knižnice v Čadci.

Môj pohľad do histórie pozvánka2 predĺžený termín page 001

Vážení priatelia,

v mene organizátorov vás srdečne pozývame na 28. ročník Goralských slávností do obce Skalité v nedeľu 30. 6. 2019

GS 2019

Vážení priatelia,

srdečne Vás pozývame na aktuálnu - jedinečnú výstavu umeleckého rezbára Antona Kaduru a výtvarníčky Evy Comorkovej - Kadurovej, otca a dcéry, ktorí sa so svojou umeleckou tvorbou zaraďujú medzi významných umelcov kysuckého regiónu. Ich diela si v termíne od 6. 6.- 6. 8. 2019 môžete pozrieť v Starej Bystrici - vo výstavných priestoroch Turistického centra POD ORLOJOM.

KKS v Čadci Pozvánka na výstavu Antona Kaduru a Evy Comorkovej Kadurovej