Srdečne Vás pozývame na zhliadnutie výstavy fotografií z vybraných podujatí KKS v Čadci, ktorá je nainštalovaná vo foyer našej partnerskej organizácie - Kysuckej knižnice v Čadci. Výstavu si môžete pozrieť od 12.11. do 9.12.2019.
Všetci ste srdečne vítaní!

Pozvánka

Vážení a milí priatelia,

srdečne Vás pozývame na vernisáž výtvarnej výstavy pána Mgr. Vladimíra Šufliarskeho, ktorá sa uskutoční vo výstavných priestoroch Kultúrneho a spoločenského strediska v Turzovke - vo štvrtok 7. 11. 2019 o 16.00 hod.

Pozvánka KKS v Čadci Vladimír Šufliarsky

Srdečne Vás pozývame na zhliadnutie výstavy TVORIVÉ RUKY, ktorá je súčasťou projektu NAŠE KYSUCE. V základných školách zapojených do projektu - ZŠ Kysucký Lieskovec, Ochodnica, Staškov a Turzovka, sme pripravili stretnutie s kysuckými remeselníkmi, ktorí priblížili žiakom význam niektorých ľudových remesiel na Kysuciach /rezbárstvo, maľovanie kraslíc, výšivka, medovnikárstvo a drotárstvo/, predviedli ukážky svojej umeleckej činnosti a naučili ich základné techniky. Deti pri nácviku remeselných techník a postupov vytvorili vlastné remeselné diela, ktoré sú predmetom našej výstavy.
Výstavu si môžete pozrieť od 22.10. do 10.11.2019 v Kysuckej knižnici v Čadci /foyer/.

Tvorivé ruky plagát

Srdečne Vás pozývame na regionálnu súťažnú prehliadku mladých moderátorov v Dome kultúry v Čadci 18.10.2019 o 8.30 hod. Tešíme sa na Vás!

Kysucký mikrofon 2019 page 0001

Vážení priatelia, vo štvrtok 14.11.2019 o 18.00 hod. sa konal VEČER VĎAKY v Dome kultúry v Čadci  venovaný zmysluplnej pomoci pacientom Kysuckej nemocnice v Čadci.

Tlačovú správu si môžete pozrieť tu: https://www.mojekysuce.sk/udialo-sa/11-rocnik-vecera-vdaky-sprevadzalo-slovo-dakujem

VEČER VĎAKY 14. 11. 2019 benefičný koncert

Vážení priatelia,

srdečne vás pozývame na 2. ročník našej regionálnej speváckej súťaže nazvanej SPIEVANKY, SPIEVANKY, ktorú pripravujeme pre deti kysuckého regiónu.

Súťaž sa uskutoční už tento štvrtok 10. 10. 2019 od 9.00 hod. v priestoroch spoločenskej sály našej partnerskej inštitúcie: Centrum sociálnych služieb Čadca – Žarec. Rozhodli sme sa touto cestou vzdať úctu našim najstarším obyvateľom, ktorým je venovaný mesiac október. Chceme im tak dopriať radosť a pookriatie na srdiečku pri pohľade na deti, ktoré sa divákom predstavia krásne oblečené v krojoch so spevom a úsmevom na perách. V aktuálnom ročníku podujatia bude v troch kategóriách súťažiť spolu 60 detí z regiónu Kysúc a ich vystúpenia bude hodnotiť odborná porota.

Podujatie vzniklo z iniciatívy Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci ako nová zaujímavá motivačná súťaž pre našich najmenších, ktorá šíri a sprostredkováva tradičnú kultúru a teší sa záujmu talentovaných detí.

Hlavný partner podujatia: Fond na podporu umenia
Partner podujatia: Centrum sociálnych služieb Čadca - Žarec
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Spievanky