ZO ŽIVOTA UMELKYNE:
Anna Dejová žije v krásnej rozľahlej dedinke Oščadnica. Študovala v Žiline a niekoľko rokov pracovala v oblasti módy. Neskôr odišla za prácou do Londýna, kde žila 3 roky. Po návrate začala pracovať v Poradenskom centrom Náruč ako dobrovoľníčka, kde pôsobí dodnes. Už počas školských čias sa zaujímala o rôzne tvorivé a ručné práce, ale až v Náruči objavila niečo, čo ju chytilo za srdce - výroba glycerínových mydiel. Popri práci skúšala nové metódy výroby. V súčasnosti vyrába mydielka s kozím mliekom, s bambuckým maslom, africké čierne mydlo, mydlá s olivovým, arganovým a konopným olejom, medové mydlá, ale aj peelingové mydlá s makom, kávové mydlá, mydlá s ovsenými vločkami a iné. Okrem mydielok vyrába aj parafínové sviečky, sviečky z palmového vosku, rôzne telové peelingy, drevené hojdacie zvieratká pre deti, dekoratívne predmety a vianočné dekorácie. Lásku k výrobe voňavých darčekov preniesla aj na svoju 8- ročnú dcéru Adelku, ktorá jej pri práci veľmi rada asistuje. Svoje výrobky prezentuje na rôznych remeselníckych podujatiach a jarmokoch v regióne, ale aj v susednom Česku. Jej výrobky sú plné nádherných jemných vôní a tak svoju výstavu nazvala „Môj voňavý svet“.

Pozvánka A. Dejová Môj voňavý svet

 Milí priatelia,

srdečne vás pozývame na zhliadnutie tematickej výstavy kysuckých remeselníkov - VEĽKONOČNÉ INŠPIRÁCIE, ktorá je nainštalovaná v nových výstavných priestoroch - foyer Kysuckej knižnice v Čadci od 23. 3. 2018 do 18. 4. 2018.

cadca pozvánka Veľkonočné inšpirácie 2018

Milí priatelia,
srdečne vás pozývame na zhliadnutie tematickej výstavy kysuckých remeselníkov - VEĽKONOČNÉ INŠPIRÁCIE, ktorá je nainštalovaná v Galérii POD ORLOJOM v Starej Bystrici od 20. 3. 2018 do 18. 4. 2018.

Stará Bystrica pozvánka Veľkonočné inšpirácie 2018

Milí priatelia,
srdečne vás pozývame na výstavu "Drôtené vyznanie Agnesy Kullovej" zo Svrčinovca.
Výstavu si môžete pozrieť v priestoroch Domu kultúry v Čadci v dňoch 2.2. - 18.3.2018.

Agnesa Kullová pozvánka

Dňa 22. januára 2018 sa v priestoroch Základnej školy s materskou školou v Zborove nad Bystricou konala prezentácia venovaná tradičnému kysuckému ľudovému remeslu - drotárstvu. Podujatie pripravilo Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Mladý remeselník ZŠ s MŠ Zborov nad Bystricou prezentácia2