Srdečne Vás pozývame na našu aktuálnu tematickú výstavu, priatelia...

Voňavé Vianoce

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, v spolupráci s Obcou Vysoká nad Kysucou, pripravilo spoločnú výstavu dvoch významných kysuckých umelcov – otca a dcéry- Antona Kaduru a Evy Comorkovej- Kadurovej.
Výstava nazvaná PREMENY DREVA bola oficiálne sprístupnená dňa 20. septembra 2019 slávnostnou vernisážou vo výstavných priestoroch obecného úradu obce.
Moderátorka večera Katarína Borisová v úvode privítala prítomných hostí, ktorým sa prihovorili starosta obce Vysoká nad Kysucou Anton Varecha, riaditeľka KKS v Čadci Silvia Petreková, ako aj samotní autori výnimočných diel- Anton a Eva Kadurovci.
Výstava bola zároveň zahájením bohatého kultúrneho víkendu Matúšovských hodových slávností v obci a tešila sa záujmu širokej verejnosti i kultúrnej obce.
Hudobným hosťom vernisáže bola ĽH Muzička spod Grúňa.

výstava Kadurovcov

Narodila sa v Čadci. Študovala na konzervatóriu v Žiline, odbor gitara. V súčasnosti žije a tvorí v Staškove.
Počas materskej dovolenky sa vrátila ku kreatívnej tvorbe, ku ktorej mala vzťah už v mladosti.
Momentálne sa venuje servítkovej technike, zdobeniu fliaš, textilnej výrobe, výrobe venčekov, vianočných a veľkonočných dekorácií, náramkov a mnohým iným.

Srdečne Vás pozývame na zhliadnutie výstavy jej tvorby od 3. do 22. septembra 2019 v priestoroch Kysuckej knižnice v Čadci.

Pozvánka1

Vážení priatelia,

srdečne Vás pozývame na aktuálnu - jedinečnú výstavu umeleckého rezbára Antona Kaduru a výtvarníčky Evy Comorkovej - Kadurovej, otca a dcéry, ktorí sa so svojou umeleckou tvorbou zaraďujú medzi významných umelcov kysuckého regiónu. Ich diela si v termíne od 6. 6.- 6. 8. 2019 môžete pozrieť v Starej Bystrici - vo výstavných priestoroch Turistického centra POD ORLOJOM.

KKS v Čadci Pozvánka na výstavu Antona Kaduru a Evy Comorkovej Kadurovej

Srdečne Vás pozývame na zhliadnutie výstavy diel kysuckého remeselníka Mariána Zborovančíka z Oščadnice "DREVENÉ DOTYKY", ktorá je nainštalovaná vo foyer a čitárni kysuckých literátov v Kysuckej knižnici v Čadci. Výstavu si môžete pozrieť od 3. mája do 30. júna 2019.

View the embedded image gallery online at:
http://www.kulturnekysuce.sk/ludove-remesla#sigProId8060b8e087

 Marián Zborovančík pochádza z malebnej dedinky Oščadnica. Od detstva mal rád drevo a tak začal vyrábať malé drevorezby, ako sú kríže, srdiečka či anjeli. Už vtedy túžil zdokonaľovať svoj talent štúdiom tesárstva na drevárskej škole. Štúdium mu dalo veľa skúseností a možností presadiť sa. V roku 2016 sa rozhodol ísť na Rezbárske sympózium v Oščadnici, kde dostal príležitosť vytvoriť sochu, o akú sa ešte predtým nepokúsil. Nevedel, či to dokáže, ale veril si. Socha, ktorú chcel vyrezať, bola náročná. Mala to byť lavica v tvare medveďa. Touto sochou vzbudil záujem u množstva ľudí hlavne z toho dôvodu, že z medveďa nebol medveď, ale leňochod. Dielo malo veľký úspech a jeho autorovi dodalo viac sebavedomia, odvahy a odhodlania ísť ďalej. Marián Zborovančík je presvedčený, že každý z nás by si mal veriť a nebáť sa. Stačí len chcieť a ísť si za svojím snom...

M. Zborovančík pozvánka 1