09.jpgNarodil sa v Čadci. Fotografovaniu sa venuje od roku 1997. Začiatky tvorby fotografií sa viažu s dokumentáciou výstupov na vrcholy Vysokých Tatier. Postupne  vo fotografovaní našiel potešenie a možnosť prejaviť sa. S fotoaparátom precestoval množstvo krajín a miest, rád fotí krajiny, ľudí a keď sa dá, aj bežný život miestnych ľudí. Je dlhoročným členom Štúdia fotoamatérov, ktoré pracuje pri Kysuckom kultúrnom stredisku v Čadci. Pravidelne prispieva do regionálnej, krajskej a celoslovenskej postupovej súťažnej výstavy AMFO, kde získal mnoho ocenení.   Každoročne prispieva  i do súťaže Na brehu priezračnej Kysuce, ktorá sa koná v Turzovke, kde získal veľa  ocenení. Vystavoval v Čadci, v Žiline, v Turzovke v Žiline jeho krásne fotografie boli vystavené v galérii v Bratislave. Úspešne sa zúčastnil medzinárodnej súťaže v poľskej Toruni a v Českej republike.  Zapája sa do rôznych projektov, ktoré pripravuje  Kysucké kultúrne stredisko v Čadci. Momentálne pôsobí ako lektor štúdia.

V roku 2014 sa predstavil samostatnou výstavou pod názvom VARIÁCIE, ktorá bola slávnostnou vernisážou otvorená a sprístupnená v kruhu rodiny  a priateľov  pri  životnom jubilea autora.

fotograf_g._horos_z_adce.jpgNarodil sa v Čadci. Fotografovaniu sa začal venovať v 90-tych rokoch, keď ho pritiahol svet tmavej komory, vôňa fotografických chemikálií a radosť z hotových fotografií sušiacich sa v kúpeľni na šnúre. Začal  experimentovať s klasickým čiernobielym materiálom, na ktorom vznikli stovky fotografií, najmä prírody a krajiny. Neskôr ho začala baviť portrétna tvorba a s ňou aj prechod na stredný formát. Momentálne sa vďaka svojej práci venuje najmä detskému portrétu a zostáva stále vo svete fotokomory. Napriek vzťahu k modernej technike je digitálny fotoaparát pre neho skôr nevyhnutnou príťažou pre reportáž a dokumentaristiku. Čo sa naučil, snaží sa posunúť ďalej talentovaným mladým ľuďom, ktorí ho svojou tvorivosťou na jeho radosť už dávno predbehli. Pod jeho dozorom mladí fotografi prispievajú každoročne do súťažnej postupovej výstavy AMFO, kde získali i čestné uznanie a postup do krajského kola. Je dlhoročným a aktívnym členom Štúdia fotoamatérov pri KKS v Čadci, pravidelne prispieva do regionálnych, krajských a celoslovenských súťaží, na ktorých získal mnohé ocenenia. Vystavoval v Čadci, v Skalitom, Oščadnici, v Banskej Bystrici.

Narodil sa v r.1970. Od roku 1984 sa zaoberá fotografiou. Zo začiatku fotografoval na čiernobiely a farebný film,  neskôr začal používať digitálnu techniku. Venoval  sa aktom, krajine, makru, fotografoval  prírodu, a  v súčasnej dobe sa venuje astronomickej fotografii.

veronika_hrukov.jpgNarodila sa v Turzovke, ale žije v Čadci. Vyučila sa za železničiarku, kde následne pracovala  20 rokov. Fotografovaniu sa začala venovať v roku 2009.  Fotografuje prevažne prírodu a ľudí. Zapája sa pravidelne do fotoamatérskej  súťaže AMFO.

pb.jpgNarodil sa v Čadci. Fotografovať začal v 14 rokoch mobilným telefónom. Neskôr zažal svoje výlety po Slovensku dokumentovať. Fotografovaniu sa venuje tretí rok, vďaka čomu objavuje krásy fotenia digitálnou zrkadlovkou. 

Ocenenia:

  • Fotosúťaž DBU DAPHNE 2015 – Umiestnenie fotografie v top 15  fotografií.
  • AMFO 2014 – 2. miesto v krajskom kole - postup do celoštátneho kola
  • 2013 – Putovná fotovýstava – Šepot lesa
  • 2011 - 1. miesto v septembrovom kole fotosúťaže na www.e-kysuce.sk

aaa.jpgNarodila  sa v Oščadnici, kde žije aj tvorí. Navštevuje tretí ročník  Gymnázia Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci. Fotografovanie patrí medzi jej najobľúbenejšie aktivity počas posledných piatich rokov. Najradšej fotografuje prírodu a ľudí.

Ocenenia: 

  • 1. miesto v  II. skupine v regionálnej súťažnej prehliadke fotoamatérov AMFO 2016
  • 3. miesto vo fotografickej súťaži Na brehu priezračnej Kysuce 2015
  • 1. miesto v II. skupine v regionálnej súťažnej prehliadke fotoamatérov AMFO 2015
  • 1. miesto v kategórii príroda vo fotografickej súťaži Slova 2014