Vážení a milí priaznivci divadelného umenia,

Palárikova Raková je národná súťažná prehliadka ochotníckych divadelných súborov s inscenáciami pôvodnej slovenskej dramatickej tvorby, ktorej 52. ročník sa uskutoční v dňoch 24. do 30. apríla.
Organizátormi podujatia Palárikova Raková sú Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, Žilinský samosprávny kraj, mesto Čadca a obec Raková.
Hlavný partner podujatia je Fond na podporu umenia, ktorý toto podujatie podporil z verejných zdrojov. Finančne prispel aj Žilinský samosprávny kraj.

Priaznivci divadelného umenia sa každoročne počas posledného aprílového týždňa stretávajú na Kysuciach, aby vzdali hold osobnosti Jána Palárika a zároveň aj kultúrnemu dedičstvu slovenských literátov. Symbolom Palárikovej Rakovej je červené srdce, ktorého autorom je akademický maliar, pán Ondrej Zimka st.
V tomto roku, bezprostredne po sviatkoch Veľkej noci, zavítajú k nám na Kysuce divadelníci z Brezna, Tisovca, Lučenca, Ráztoky, Prievidze a pohostinne sa nám predstavia divadelné súbory zo srbskej Starej Pazovy, Spišskej Novej Vsi, Kysuckého Nového Mesta, Banskej Bystrice a Trenčína.

Počas celého týždňa bude pre návštevníkov podujatia pripravený bohatý kultúrny program, a to v Dome kultúry v Čadci i v Kultúrnom dome Jána Palárika v Rakovej.

Budeme veľmi radi, keď prijmete naše srdečné pozvanie a zavítate k nám - do jedinečného prostredia divadelných múz, v ktorom nebudú, okrem divadelných predstavení, chýbať stretnutia so zaujímavými umelcami a rozhovory o ochotníckom divadelnom svete.

Ďakujeme mediálnym partnerom: TASR, RTVS, Týždenník KYSUCE, MY Kysucké noviny, Rádio LUMEN, Rádio POHODA, Rádio FRONTINUS, KTV, TV Raj

S úctou

Mgr. Silvia Petreková
riaditeľka KKS v Čadci

Plagát 52. PR

52._PR_plagát_pdf.pdf