V stredu 14. februára 2018 v Dome kultúry v Čadci, vo štvrtok 15. februára 2018 v Kultúrnom a spoločenskom stredisku
v Turzovke a v piatok 16. februára v Dome kultúry v Krásne nad Kysucou sa uskutočnili obvodné kolá v umeleckom prednese poézie a prózy 64. HVIEZDOSLAVOV KUBÍN. V kysuckom regióne je súťaž známa pod názvom KRÁSA SLOVA.
Organizátorom tejto postupovej súťaže je Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Do obvodných kôl postupujú recitátori zo školských kôl /žiaci I. – III. kategórie ZŠ okresu Čadca/. Vo všetkých troch obvodoch spolu recitovalo 120 recitátorov z 28 škôl okresu Čadca. Jednotlivé ukážky vo všetkých troch obvodoch pozorne sledovali a nakoniec vyhodnotili trojčlenné odborné poroty, v ktorých pracovali skúsení pedagógovia zo základných škôl okresu Čadca. Recitátori, ktorí sa umiestnili na prvých dvoch miestach, postupujú do okresnej súťaže, ktorú Kysucké kultúrne stredisko v Čadci zorganizuje dňa 8. marca 2018 v Dome kultúry v Čadci.

Z obvodného kola z Čadce do okresnej súťaže postúpili:
Za I. kategóriu v poézii: Viktória Kontríková, ZŠ M. R. Štefánika Čadca a Sofia Koperová, ZŠ s MŠ Čierne – Vyšný koniec.
Za II. kategóriu v poézii: Sofia Kasoniová, ZŠ M. R. Štefánika Čadca a Patrícia Serafinová, ZŠ Skalité Kudlov.
Za III. kategóriu v poézii: Katarína Čanecká, ZŠ Skalité Kudlov a Natália Kubištová, ZŠ Svrčinovec.
Za I. kategóriu v próze: Lucia Haladejová, ZŠ Čierne – Ústredie a Karolína Krčmaríková, ZŠ s MŠ Čierne – Vyšný koniec.
Za II. kategóriu v próze: Aneta Lašová, ZŠ sv. Andreja Svorada a Benedikta Skalité a Aneta Kopásková, ZŠ s MŠ Čierne – Vyšný koniec.
Za III. kategóriu v próze: Zuzana Kyzeková, Gymnázium Čadca /osemročné štúdium/ a Matej Miník, Rázusova Čadca.

Z obvodného kola z Turzovky do okresnej súťaže postúpili:
Za I. kategóriu v poézii: Liliána Vaňková, ZŠ Turzovka a Barbora Balážová, ZŠ s MŠ Makov.
Za II. kategóriu v poézii: Adrián Korček, ZŠ Turzovka a Adriana Staníková, ZŠ Podvysoká.
Za III. kategóriu v poézii: Štefánia Kubincová, ZŠ s MŠ Makov a Kristína Hlušková, CZŠ Jána Palárika Raková.
Za I. kategóriu v próze: Lucia Pastorková, ZŠ Zákopčie a Alexandra Krkošková, ZŠ Milana Mravca Raková.
Za II. kategóriu v próze: Aneta Frollová, ZŠ Turzovka a Denisa Mlkvíková, ZŠ s MŠ Makov.
Za III. kategóriu v próze: Eva Sapietová, ZŠ Turzovka a Vladimír Kubinec, ZŠ s MŠ Makov.

Z obvodného kola z Krásna nad Kysucou do okresnej súťaže postúpili:
Za I. kategóriu v poézii: Alžbeta Gilániová, ZŠ Oščadnica – Nižný koniec a Nina Šabíková, ZŠ Oščadnica – Ústredie.
Za II. kategóriu v poézii: Sofia Kubicová, ZŠ Krásno n/Kysucou a Agáta Kvaková, ZŠ s MŠ Stará Bystrica.
Za III. kategóriu v poézii: Nataša Kovačev, ZŠ s MŠ Stará Bystrica a Sabína Kretíková, ZŠ Oščadnica – Ústredie.
Za I. kategóriu v próze: Frank Faktor, ZŠ s MŠ Nová Bystrica – Vychylovka a Matej Kováč, ZŠ Krásno nad Kysucou.
Za II. kategóriu v próze: Alžbeta Zarodňanská, ZŠ s MŠ Zborov nad Bystricou a Ema Riečičiarová, ZŠ s MŠ Nová Bystrica.
Za III. kategóriu v próze: Soňa Ryboňová, ZŠ Oščadnica – Ústredie a Tamara Murčová, ZŠ Krásno nad Kysucou.

Všetkým postupujúcim recitátorom blahoželáme a v okresnej súťaži im prajeme veľa úspechov.

 

Božena Slanináková
Kysucké kultúrne stredisko v Čadci