Obvodné kolá postupovej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy


V utorok 16. februára 2016 sa v Dome kultúry v Čadci, v Kultúrnom a spoločenskom stredisku v Turzovke a v Dome kultúry v Krásne nad Kysucou uskutočnili obvodné kolá v umeleckom prednese poézie a prózy 62. HVIEZDOSLAVOV KUBÍN. V kysuckom regióne je súťaž známa pod názvom KRÁSA SLOVA.
Organizátorom tejto postupovej súťaže je Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Do obvodných kôl postupujú recitátori zo školských kôl /žiaci I. - III. kategórie ZŠ okresu Čadca/. Vo všetkých troch obvodoch spolu recitovalo 132 recitátorov z 30 škôl okresu Čadca. Jednotlivé ukážky vo všetkých troch obvodoch pozorne sledovali a nakoniec vyhodnotili trojčlenné odborné poroty, v ktorých pracovali pedagógovia zo základných škôl okresu Čadca. Recitátori, ktorí sa umiestnili na prvých dvoch miestach, postupujú do okresnej súťaže, ktorú Kysucké kultúrne stredisko v Čadci zorganizuje dňa 10. marca 2016 v Dome kultúry v Čadci.

 

 

Z  obvodného  kola z Čadce do okresnej  súťaže postúpili:

Za I. kategóriu v poézii: Ema Floreková, ZŠ Milošová- U Prívary a Matúš Kubiš, ZŠ Rázusova Čadca.

Za II. kategóriu v poézii: Gréta  Oravcová, ZŠ M. R. Štefánika Čadca a Natália Hojdíková,

ZŠ Rázusova Čadca.

Za III. kategóriu v poézii: Veronika Pišteková, ZŠ M. R. Štefánika Čadca

 a Katarína Čanecká, ZŠ Skalité- Kudlov.

Za I. kategóriu v próze: Dominik Holeščák, ZŠ s MŠ Podzávoz Čadca a Jakub Pastva,

M. R. Štefánika Čadca.

Za II. kategóriu v próze: Lucia Kajánková, ZŠ Komenského Čadca a Miriam Miková, ZŠ s MŠ Čierne-Vyšný koniec.

Za III. kategóriu v próze: Katarína Cerchlanová, ZŠ sv. A. Svorada a Benedikta Skalité

a Natália Pečalová, ZŠ Rázusova Čadca.

  

     Z obvodného  kola z Turzovky  do okresnej  súťaže postúpili:

Za I. kategóriu v poézii: Adela Tahotná, ZŠ Staškov a Michaela Hrmová, ZŠ s MŠ Makov.  

Za II. kategóriu v poézii: Eva Kovalíčková, ZŠ J. Palárika Raková a Kamila Kobolková, ZŠ Turzovka.

Za III. kategóriu v poézii: Laura Gajdičiarová, ZŠ Turzovka a Tamara Dodeková, ZUŠ  Turzovka.

Za I. kategóriu v próze:  Denisa Mlkvíková, ZŠ Horný Kelčov a Aneta Frollová, ZŠ Turzovka.

Za II. kategóriu v próze:  Sabína Stuchlíková, ZŠ Turzovka a Ľudmila Kvašňovská, ZŠ Staškov.

Za III. kategóriu v próze:  Tamara Rejdová, ZŠ Turzovka a Martin Melicher, ZŠ s MŠ Makov.

 

     Z obvodného kola z Krásna nad Kysucou do okresnej súťaže postúpili:

Za I. kategóriu v poézii:  Sofia  Kubicová, ZŠ Krásno nad Kysucou- Ústredie a Ema Podstavková, ZŠ Oščadnica- Nižný koniec.

Za II. kategóriu v poézii:  Barbora Kubicová, ZŠ s MŠ Stará Bystrica a Sára Ozaňáková, ZŠ Oščadnica- Ústredie.

Za III. kategóriu v poézii:  Nikola Mravcová, ZŠ s MŠ Stará Bystrica a Henrieta Homolová,

ZŠ Oščadnica- Ústredie.

Za I. kategóriu v próze:  Natália Priščová, ZŠ s MŠ Stará Bystrica a Matúš Scaiff, ZŠ Oščadnica- Ústredie.

Za II. kategóriu v próze:  Šimon Maráček,  ZŠ Oščadnica- Ústredie a Karolína Svitková, ZŠ s MŠ Nová Bystrica.

Za III. kategóriu v próze:  Anetta  Masaryková, ZŠ Zborov nad Bystricou a Sára Brehovská, ZŠ s MŠ Stará Bystrica.

 

 Všetkým postupujúcim recitátorom želáme v okresnej súťaži veľa  úspechov.

 

 

  Božena Slanináková

  Kysucké kultúrne stredisko v Čadci

 

Recitátori umiestnení na 1., 2. a 3. mieste obvodného kola v Turzovkerecittori_umiestnen_na_1._2._a_3._mieste_obvodnho_kola_v_turzovke.jpg 

 

Posrecittori_umiestnen_na_1._2._a_3_mieste_obv.kola_v_krsne_nad_kysucou.jpgtupujúci recitátori z obv.kola z Čadce s porotou

Recitátori umiestnení na 1., 2. a 3 mieste obv.kola v Krásne nad Kysucou

postupujci_recittori_z_obv.kola_z_adce_s_porotou.jpg