Milí priaznivci Palárikovej Rakovej, tento týždeň by sa konal 53. ročník Palárikovej Rakovej (20. - 26. apríl 2020). Keďže sa tento ročník predbežne posúva na koniec septembra z dôvodu prijatých opatrení proti koronavírusu,  ponúkame Vám videozáznam z predchádzajúceho ročníka -  52. Palárikovej Rakovej.  

 

 

DSCN7172a

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Obcou Lodno už viac ako 20 rokov každý rok organizujú Rozprávačské Lodno, celoštátnu súťažnú prehliadku rozprávačov. V príspevku Vám ponúkame videozáznam z roku 2018. Pod záznamom na youtube sú uvedené časy vystúpení jednotlivých rozprávačov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

images

KKS v Čadci z dôvodu prijatých preventívnych opatrení šírenia vírusu Mestom Čadca ruší okresné kolo 66. Hviezdoslavovho Kubína, ktoré sa malo konať počas tohto týždňa v dňoch 10.,12. a 13. marca 2020 v Dome kultúry v Čadci. Ako sme boli informovaní, ten je už momentálne pre verejnosť uzavretý až do odvolania. O náhradnom termíne podujatia vás budeme informovať podľa vývoja situácie. Za pochopenie ďakujeme.

 

https://mykysuce.sme.sk/c/22353331/cadca-prijima-preventivne-opatrenia-pre-sirenie-virusu.html

Obvodné kolá postupovej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy

Hviezdoslav skicár

 

V pondelok 10. februára 2020 v Dome kultúry v Čadci, v stredu 12. februára 2020 v Kultúrnom a spoločenskom stredisku v Turzovke a vo štvrtok 13. februára 2020 v Dome kultúry v Krásne nad Kysucou prebiehali obvodné kolá v umeleckom prednese poézie a prózy 66. HVIEZDOSLAVOV KUBÍN. V kysuckom regióne je súťaž známa pod názvom KRÁSA SLOVA. 

Organizátorom tejto postupovej súťaže je Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Do obvodných kôl postupujú recitátori – víťazi zo školských kôl /žiaci I. – III. kategórie ZŠ okresu Čadca/. Vo všetkých troch obvodoch spolu recitovalo 122 recitátorov z 27 ZŠ okresu Čadca. Jednotlivé ukážky pozorne sledovali a nakoniec vyhodnotili trojčlenné odborné poroty, v ktorých pracovali skúsení pedagógovia zo základných škôl okresu Čadca. Recitátori z každej kategórie, ktorí sa umiestnili na prvých dvoch miestach, postupujú do okresnej súťaže, ktorú Kysucké kultúrne stredisko v Čadci zorganizuje pre základné školy dňa 10. marca 2020 v Dome kultúry v Čadci.
Pre stredoškolskú mládež sa okresná súťaž uskutoční 12. marca 2020 a súťaž recitačných kolektívov dňa 13. marca 2020 taktiež v Dome kultúry v Čadci.