Kysuce v snahách o obnovenie štátnej samostatnosti Slovenska - výstava venovaná 200. výročiu narodenia Ľudovíta Štúra v Galérii POD ORLOJOM potrvá do 13. 9. 2015.
Variácie - autorskú výstavu člena Štúdia fotoamatérov pri KKS v Čadci Mariána Hrušku si môžete pozrieť vo výstavných priestoroch Kysuckej knižnice v Čadci od 3. 9. 2015 do 30. 9. 2015.
Farebné spomienky - autorská výstava obrazov Vladimíra Šufliarskeho - člena Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov pri KKS v Čadci - môžete zhliadnuť vo foyer Kysuckej knižnice v Čadci od 4. 9. 2015 do 30. 10. 2015.
Ján Rajtek - jubilejná autorská výstava obrazov člena Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov pri KKS v Čadci bude sprístupnená slávnostnou vernisážou vo výstavných priestoroch Galérie POD ORLOJOM v Starej Bystrici 18. 9. 2015 o 18.30. Výstava potrvá do 6. 10. 2015.
Zborovo, zborovo... - tradičný trojdňový festival v obci Zborov nad Bystricou naplnený bohatým programom sa bude konať v dňoch 11. - 13. 9. 2015.

Od srdca k srdcu - benefičný koncert Základnej organizácie Slovenského zväzu telesne postihnutých v Oščadnici, z ktorého výťažok bude venovaný zdravotne postihnutým deťom a seniorom v obci Oščadnica. Účinkovať budú FS Kysučan a Spevácka skupina Černice z Čierneho, ako hosť programu vystúpia Katka a dedko Kubačákovci. Vstupné na podujatie je dobrovoľné.

Irena Zemaníková - nevšedná insitná maliarka - počas mesiaca september zrealizujeme projekt podporený Ministerstvom kultúry Slovenskej republiky, prostredníctvom ktorého skompletizujeme a zmodernizujeme zbierku obrazov nevšednej insitnej maliarky z obce Raková pani Ireny Zemaníkovej.