Aktuálne v kultúre

Milí mladí priatelia!

Poslaním súťaže je objavovanie mladých talentov, kultivovanie verbálneho prejavu a poskytnutie priestoru pre sebarealizáciu a celkový osobnostný rozvoj mladých ľudí.
Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravuje dňa 15. októbra 2021 /piatok/ o 9.00 hod. v Dome kultúry v Čadci regionálnu súťažnú prehliadku mladých moderátorov amatérov KYSUCKÝ MIKROFÓN 2021.


Všetko ide ľahko a od ruky, keď svoje remeslo robí majster.

Tento rok sme sa rozhodli do našej októbrovej ponuky zaradiť výnimočný kreatívny kurz Remeslo srdcom – zdobenie medovníkov, na ktorom ste sa mohli naučiť ako sa zdobia medovníčky. Aj vaše medovníky môžu byť tento rok krásne cifrované, a ak neviete ako na to, Júlia Masnicová vás to veľmi rada naučí.

Prednáška Návraty do histórie nášho regiónu priblížila deťom informácie, ktoré v bežnej učebnici nenájdu.

Vzdelávací cyklus určeným žiakom základných škôl realizuje Kysucké kultúrne stredisko v Čadci v rámci projektu Naše Kysuce 2021. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Krásu a čaro starých remesiel spoznávala verejnosť prostredníctvom projektu Naše Kysuce 2021, ktoré pripravilo Kysucké kultúrne stredisko v Čadci. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Pripravili sme pre vás október plný zaujímavých podujatí. Autorské výtvarné výstavy členov Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc, ukážky  výrobkov našich regionálnych remeselníkov, vzdelávacie prednášky pre deti i seniorov, vzdelávacie, výtvarné a remeselné workshopy a regionálnu súťažnú prehliadku mladých nádejných moderátorov. Strávte október s kultúrou a s nami.

„Drotárstvo je také naše typické slovenské remeslo.
Typické pre Horné Kysuce, Považie, Žilina.
No a či to má význam? Určite áno! Každý štát, každý región je niečím typický no a prečo neukázať, čím je typický náš kraj.
Vlastne sa to zviditeľní vo svete. Je to veľmi pekné a veľmi zaujímavé remeslo“  Róbert Hozák